„Pro rok 2018 jsem měl jiné, vyšší cíle. Měl jsem zájem boxovat o nějaký titulový zápas v zahraničí, ideálně o mistra Evropy, což se mi nepodařilo,“ mrzí šestatřicetiletého boxera.

Nicméně obhájil jste titul mistra České republiky.
V roce 2018 jsem absolvoval tři zápasy – dva přípravné a jeden titulový. Titul mistra České republiky jsem obhájil, ale výkon nebyl optimální. Spíše jsem tu výhru „utrpěl“… Závěr roku pro mě není vůbec dobrý kvůli zdravotním potížím s poškozenými nervy v ruce. Navíc mám velkou nadváhu.

Už máte naplánované zápasy na příští rok? Rýsuje se soupeř pro obhajobu českého mistrovského pásu?
Ano, plán mám. Na duben se již spekuluje o obhajobě českého titulu proti mladé boxerské naději Tomáši Šálkovi z Ústí nad Labem. S jeho manažerem Lukášem Konečným jsme si vyměnili pár e-mailů. Doufám, že se zápas o český titul uskuteční. Také přemýšlím o olympiádě.

Proč jste znovu oživil olympijský sen?
Cíl jsem oživil proto, že jsem ztrácel motivaci. To bylo odrazem nějakých soukromých neúspěchů v životě. Přestal jsem se hlídat, měl jsem problémy se životosprávou a přibral jsem asi 15 kilogramů.

Znamená snaha o účast na olympiádě v Tokiu 2020 vzdání se profesionálního boxu a přestup do amatérského?
Mojí podmínkou bylo to, abych i nadále mohl po dobu bojů o olympiádu zůstat v profiringu. Na minulé olympijské hry mohli i profesionálové.

Jaké podmínky či kritéria je potřeba splnit, abyste mohl startovat na olympiádě?
Zúčastnit se velmi obtížné kvalifikace, která spočívá v mezinárodních turnajích, které jsou obsazeny boxery té nejvyšší úrovně. Jak jsem řekl, podmínkou by bylo zůstat v profiringu, aby mi případně neutekl zajímavý zápas nebo obhajoba titulu, kterou chci absolvovat každý rok. Dostal jsem v létě také velmi zajímavou nabídku od prestižní zahraniční stáje.

V jaké fázi je případná zahraniční spolupráce?
Těsně poté, co jsem ohlásil plán bojovat o olympiádu, mi dokonce přišel návrh kontraktu. Dokud to nebude podepsané (o podmínkách jednáme), nebudu pouštět podrobnosti ven. Ale pravděpodobně bych se v případě podpisu vzdal kvalifikace na olympiádu. Ještě totiž stále není jisté, jestli vůbec box na olympiádě bude kvůli korupční aféře v hlavní organizaci. Nabídka ze zahraničí je pro mě větší jistota na závěr mojí kariéry.