Vše začalo ve Studnicích na Českomoravské vysočině na prvním letošním klání lyžařských orientačních běžců. A člen KOS Slavia Plzeň si vedl opravdu na výbornou.

Nejprve získal v sobotu dopoledne bronz v mistrovství republiky ve sprintu, odpoledne si v závodě Českého poháru na krátké trati o jednu příčku polepšil. Druhé místo vybojoval i v neděli v dalším mistrovském podniku, tentokrát ve štafetách společně se Stanislavem Rauchem a Štěpánem Kodedou.

Potom přišel přesun do Nového Města na Moravě, kde se konalo akademické mistrovství republiky v klasickém lyžování, kde hájil barvy Západočeské univerzity.

Tam obsadil osmé místo ve volné desítce a ve smíšených štafetách společně s Alenou Kupilíkovou a Vladislavem Razýmem dosáhl na metu nejvyšší.

Čtvrteční závod na dvacet kilometrů klasicky už raději vypustil. „Koncentroval jsem se na další závody v lyžařském orientačním běhu,“ vysvětluje Bouchal.

A ani tentokrát nevyšel naprázdno. V rakouském středisku Schöneben obsadil nejprve druhé místo v mistrovství republiky na krátké trati, pohárový závod na dlouhé trati pak vyhrál.

„Byl to opravdu povedený týden,“ raduje se lyžař, který si bohatou medailovou sbírkou dal dárek k pětadvacátým narozeninám.

V Českém poháru patří Bouchalovi zatím druhá příčka za nestárnoucím Lauermanem z Jihlavy, který vyhrál tři závody za čtyř. „Snad přišla forma v pravý čas. Doufám, že ještě nějaký čas vydrží,“ věří závodník plzeňské Slavie.

Za tři týdny totiž odlétá na mistrovství světa do Japonska.