Dvanáctý díl Grand Prix Z-technik vyhrál v Plzni lídr série Martin Boubal z CK Příbram Fany Gastro a může se těšit na třetí ligovou trofej v řadě. „Do Plzně jezdíme vyhrát. Tentokrát to vyšlo zase na mě,“ usmíval se Boubal.

V letošní Giant lize slavil pětatřicetiletý borec desáté vítězství a titul měl jistý už dávno předtím.

Druhý v závodě byl Oldřich Novotný (CT Weber) a po škrtech v bodování poskočil v konečném pořadí série na třetí místo. Jan Ryba ze Sparty si čtvrtým místem pojistil ligové stříbro.

Souboj v panujícím parnu ovlivnil už rychlý začátek. Řada jezdců, dojetá hlavní skupinou o celý okruh, byla odvolána z trati. O tempo se starali jezdci CK Příbram a CT Weber se Spartou. Do poloviny závodu tak měli Boubal, Novotný i Ryba stejný počet bodů.

O pořadí rozhodly úniky.

V jednom z nich dvojice Novotný, Kohout odsunula Rybu ze stupňů vítězů. Sólově to pak ještě zkusil Boubal a slavil jubilejní triumf.

V pelotonu se po pauze objevil sedminásobný král série, exparťan Jiří Nesveda, a i jako amatér v dresu týmu Bikonur vyhrál jeden bodovaný spurt.

Ženám kralovala Tereza Neumanová (Dukla Praha), závod juniorů vyhrál Lukáš Runt (SportRaces Isaac Team) a kategorii nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom).

Giant liga má před sebou už jen dva nebodované závody v Plzni, a to 4. a 11. září.

Konečné pořadí Giant ligy (po škrtech): 1. Boubal (CK Příbram) 300 b., 2. Ryba (AC Sparta) 229, 3. Novotný (CT Weber) 198. 4. Motlitba (CK Příbram) 193.