Výhrou v české obdobě kostkové klasiky z Paříže do Roubaix si zkušený jezdec týmu CK Příbram Fany Gastro upevnil průběžné vedení v Giant lize.

Pavé Tour, dlouhá 92 kilometrů na okruhu s řadou dlážděných úseků v bývalém vojenském prostoru Milovice, je v seriálu ohodnocena dvojnásobnou porcí bodů.

Už loni se tu Boubal odrazil k zisku ligového titulu a letos nakročil k jeho obhajobě.

Náročný závod každý rok přitahuje více závodníků. Letos pořadatelé registrovali na startu rekordní počet 273 jezdců.

Vedle silničářů z předních domácích stájí se v závodním poli objevili také cyklokrosaři z ČEZ Tábor v čele s Janem Nesvadbou a Michaelem Borošem.

Do úniku vyrazil Karel Tyrpekl (Tufo Pardus Prostějov) spolu s Pavlem Žákem (Kolovna MK-BT Morkovice) a v nájezdu do druhého ze tří okruhů měla dvojice v čele náskok téměř dvě minuty.

Do bitvy po kostkových pasážích i nezpevněných cestách však často promlouvaly defekty.

Potíže se nevyhnuly ani lídrovi série Boubalovi.

Dostalo se mu však rychlé technické pomoci, a Boubal se tak záhy vrátil zpátky na čelo hlavního pole. Díky tomu zachytil rozhodující útok, kdy se v průběhu posledního kola odpoutala z pelotonu šestice jezdců.

Vedle Boubala se do akce zapojilo táborské trio Nesvadba, Vaníček, Boroš, dále Vojtěch Jonáš (Lawi Stars – Giant) a Jan Ryba z AC Sparta.

Svižně jedoucí skupinka se přehnala kolem do té doby vedoucího Tyrpekla a bylo jasné, že míří vstříc vítězství.

Jako první po něm zkusil sáhnout Nesvadba. Cyklokrosový reprezentant nasadil k trháku, ale Boubal se k němu dotáhl a před cílem měl ještě tolik sil, aby se odpoutal a sólově si dojel pro vítěznou trofej – dlažební kostku.

Další místa obsadili cyklokrosaři v pořadí Nesvadba, Vaníček a Boroš, který se do táborské stáje vrátil po konci zahraničního angažmá.

Ještě víc se budou chtít Táborští ukázat v dalším pokračování Giant ligy, které se koná 15. května u nich doma. O týden později se jede v Plzni.

Pavé Tour byla čtvrtým dějstvím série. Tři z nich vyhrál Boubal, jednou se z vítězství radoval Ryba. Cyklistické odpoledne vyplnily i závody z náborové Hervis dětské Tour.

Pavé Tour Milovice (92 km), výsledky: 1. Boubal (CK Příbram Fany Gastro) 2:23:43 hod., 2. Nesvadba 2:24:10, 3. Vaníček, 4. Boroš oba 2:24:38 (všichni ČEZ Tábor), 5. Jonáš (Lawi Stars – Giant) 2:24:47, 6. Tyrpekl (Tufo Pardus Prostějov) 2:25:03, 7. Ryba (AC Sparta) 2:26:13.