Devětadvacátý ročník závodu se poprvé konal jako Memoriál Štěpána Kodedy, člena pořádajícího oddílu KOS Plzeň, který zde pětkrát zvítězil. Český reprezentant v orientačním běhu a juniorský mistr světa podlehl svým zraněním po autonehodě letos 3. března ve svých 27 letech.

Závod se letos konal na nové trati, v první části kolem nově vybudovaných jezírek u řeky Úslavy, ve druhé části v lomečkách v Lobezském parku. Ženy a žactvo jeden 1,6 km dlouhý okruh, dorostenci, muži a veteráni tři okruhy.

Mezi ženami zvítězila počtvrté za sebou a celkem suverénně Pavla Zahálková a už jenom jedno vítězství jí schází k vyrovnání rekordu pěti vítězství Martiny Janouškové, nejúspěšnější ženy v historii závodu.

V mužské kategorii splnil roli favorita český reprezentant v triatlonu a účastník olympiády v Londýně, 30letý Přemysl Švarc, který zde zvítězil podruhé. Poprvé ale přesně před deseti lety. Mezitím na této „cyklokrosové" trati vítězil převážně právě Štěpán Kodeda.

Tempu vítězného Švarce stačil v prvním okruhu jen Tomáš Eisner, od druhého kola už to byla ale pro českého olympionika sólo jízda.