V dalším kole extraligy mužů v pozemním hokeji hostil plzeňský celek HC Bolevec současný vedoucí tým tabulky HC Rakovník. Po nečekaně vyrovnaném průběhu nakonec favorit vydřel body za těsnou výhru 2:1.

HC 1970 Bolevec – HC Rakovník 1:2 (0:1, branky: Kavan – Hlína, Dašek).
Oba týmy od úvodu pozorně bránily svoji čtvrtinu a útočníci se ztěžka dostávali do střeleckých příležitostí. Mírnou převahu si vytvořil Rakovník, ale Bolevec, který nastoupil v nejsilnější sestavě jara, úspěšně odolával. Zejména brankář Lukáš Černý byl vždy na místě. Již se zdálo, že do šatny odejdou soupeři za bezbrankového stavu. To nepřipustil rakovnický Hlína a z nenápadného útoku trefil boleveckou branku a gólem do šatny posunul Rakovník do vedení. „Naše obrana při této situaci nedostala míček mimo naši čtvrtinu a tím jsme soupeři nabídli šanci a ten ji vyžil. Škoda, že jsme neudrželi nerozhodný stav do přestávky,“ posteskl si bolevecký trenér Špeta.

Ve druhém poločase museli domácí otevřít hru a snažili se pro ně nepříznivý stav utkání změnit. Obě mužstva výborně kombinovala a hra se přelévala od jedné branky ke druhé. V 55. minutě si vybojoval Bolevec třetí trestný roh a jeho exekutor Kavan se v zakončení nemýlil a srovnal na 1:1 . Do další vyložené akce se pak dostal domácí Bicek, který po samostatném brejku pálil nad branku. Rakovničtí se však nezalekli a během deseti minut se dostali třikrát v přečíslení před boleveckou branku. Situaci s přehledem a trochu se štěstím vyřešili Korbel s brankářem Lukášem Černým. Rakovník byl v závěru utkání aktivnější. O tom svědčí i poměr trestných rohů 9:5 ve prospěch Rakovníka. Ten devátý sedm minut před koncem utkání byl pro Bolevec osudový. Rakovnický veterán Dašek vymetl horní růžek bolevecké branky a upravil stav na konečných 1:2 pro Rakovník. Marně se snažili domácí vyrovnat, hosté se zatáhli a rakovnický hrající trenér Hraba pozorně dirigoval obranu. Přesto Bolevec vybojoval v samém závěru trestný roh, který se dohrával, ale bohužel bez úspěchu.

„Předvedli jsme nejlepší výkon jara a Rakovník se náležitě zapotil. Škoda že jsme neudrželi remízu, bod by nám za předvedený výkon slušel,“ litoval domácí trenér Špeta.

Bolevec: L. Černý – Setunský, J. Černý, Korbel, Pravda – Řehák, Kindl, Bicek, Kavan – M. Černý, Bláha. Střídali: Bareš, L. Houška, Růžička, Hruška.
TJ Plzeň–Litice – Hradec Králové 3:3 (předehráno).

O tomto víkendu končí základní část extraligy.

Ivan Tafat, Josef Pravda