HC Bolevec – Rakovník 0:4 (0:2)

Bolevec hrál poprvé doma a po výborném výkonu v Liticích byl pln očekávání, jak zvládne další utkání s těžkým soupeřem. Bohužel domácí borci nenaplnili očekávání a vlažným výkonem bez velkého nasazení hladce prohráli.

Skóre zápasu otevřeli hosté ve 13. minutě po faulu Korbela z penalty. Poté hráči Bolevce zabrali a vytvořili si dvě slibné šance v podobě trestných rohů, ale bohužel ani z jednoho nedokázali vážněji ohrozit branku Rakovníku. A tak přišel trest. Rakovničtí krátce před přestávkou po chybě mladého Lukáše Houšky na polovině hřiště a následného brejku zvýšili na 2:0.

Do druhého poločasu vykročili hráči Bolevce se snahou vstřelit rychle kontaktní gól, ale hned ve 36. minutě opět inkasovali a to je definitivně srazilo do kolen. V 41. minutě nařídil rozhodčí opět penaltu proti domácím, ale tu brankář Vacátko zlikvidoval.

Ve zbytku zápasu bylo již jen otázkou, jakou podobu bude mít konečný výsledek. Hráči Bolevce rezignovali a Rakovník v samém závěru upravil na konečných 0:4.

Za zmínku stojí u domácích jen výkony jednotlivců, hlavně gólmana Michala Vacátka a dvou noviců v sestavě mladých nadějí Martina Houšky a Jana Havlovice, kteří zvládli své první extraligové utkání na jedničku.

HC Bolevec: Vacátko – Korbel, L. Houška, Kindl, Fretschner, Bláha, Bicek, Pravda ml., Bareš, Řehák, Brož. Střídali: M. Houška, Havlovic, Růžička, J. Černý. Trenér: Špeta.