HC Bolevec – HC Rakovník 4:7 (2:3, góly Bolevce: Suchý 3, Krýsl).

V utkání s obhájcem titulu měli plzeňští hráči lepší vstup do zápasu a zásluhou Suchého se dostali do vedení. Hrál se vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Rakovník dokázal skóre otočit, ale do poločasu se povedlo na rozdíl jediné branky snížit Krýslovi.

Úvod druhé půle vyšel lépe Rakovníku, který si díky vysunuté obraně vynutil tlak a s ním přišly i góly. Skóre se tak posunulo až na 2:5. Hráči Bolevce se ale nevzdali a zásluhou dalších dvou branek Suchého snížili čtyři minuty před koncem zápasu na rozdíl jediného gólu. V následujících okamžicích měl Bolevec jasnou převahu, ale z několika gólových šancí vyrovnání nepřišlo. Potvrdilo se tak známé heslo „nedáš, dostaneš“. V předposlední minutě prošel přes vysunutou obranu míček k rakovnickému hráči, který rozhodl o osudu utkání. V závěrečných vteřinách pak Rakovník ještě upravil na konečných 4:7. Bolevec tak stejně jako v loňské sezoně skončil v semifinále. „ Letos jsme s Rakovníkem odehráli vyrovnanou partii, dlouho jsme sahali po vyrovnání. V závěrečných minutách jsme již museli hrát vabank, abychom srovnali skóre, což se nám bohužel nepovedlo. Všichni kluci si však za předvedený výkon zaslouží absolutorium,“ zhodnotil zápas brankář Bolevce Michal Vacátko.

I přes prohru mohli hráči Bolevce slavit historický úspěch. Jelikož se po základní části umístili na třetí pozici a ve druhém semifinále zvítězila Slavie Praha nad Bohemians, skončil Bolevec na bronzové pozici a získal tak první medaili v mužské kategorii za jednačtyřicet let existence oddílu. „Bronz je pro nás velkým úspěchem i satisfakcí. Ještě před pár lety jsme totiž hráli v nejnižší soutěži a dnes se můžeme rovnat s českou elitou. V posledních letech jsme se potýkali s odchodem řady hráčů, a i proto před sezonou náš úspěch málokdo očekával. My jsme mužstvo vhodně doplnili o hráče z Hradce Králové, kteří do mužstva přinesli potřebnou zkušenost i kvalitu a velmi nám pomohli k cestě za medailí,“ zhodnotil úspěšnou sezonu trenér Miloslav Krýsl.

Bolevec: Vacátko – Bicek, Machůt, Kindl, Houška, Bareš, Suchý, Melzer, Hynčík, Krýsl, Růžička. Trenér: Miloslav Krýsl.