Celky druhé ligy mají za sebou všech svých osm zápasů v rámci divize. Teď dojde ke střetu obou skupin. Pětice nejlepších se spolu utká o konečné pořadí druhé ligy s tím, že nejúspěšnější dva se pro nadcházející sezonu můžou těšit na privilegium hrát v nejvyšší lize. Celky na třetím a čtvrtém místě svůj kolaps mohou napravit ještě v baráži, kdy se střetnou s družstvy z chvostu prvoligové tabulky.

Týmy na pátém až desátém místě divizí druhé ligy bojují už jen o čest, o konečné pořadí. Je jisté, že napřesrok si v jedničce nezapinkají.

V neděli se nicméně v hale ZČU představí i ty TOP smíšené amatérské týmy plzeňského volejbalu. Polovině týmů tabulky chybí odehrát dva až tři zápasy. Přitom dohrávky by výsledným pořadím neměly zamíchat nijak markantně. Už téměř od začátku sezony se na samé špici drží Copajáwym a zdatně jim sekundují Rumboříci a Dobřany. Všichni už navíc mají odehráno, úspěšnost nicméně přesto hovoří v jejich prospěch.

To o další dvě postupová místa do ligového finále se bude ještě válčit. Našlápnuto k němu totiž mají hned tři celky: MixTeam, Šéďa team a Campary. Nedělní utkání karty poodkryje zas o trochu víc, zmiňovaná družstva tím totiž svá utkání základní části budou mít za sebou. Mělo by jít o líté boje, celkům půjde o každý bod, a to hlavně ve vzájemných zápasech. Na Šéďa team čeká zápas s MixTeamem, ten se střetne i s Campary.

Ať tak či tak, vrchní patro prvoligové tabulky je prakticky neohroženo, jde „jen" o účast v celostátním finále. Hůř jsou na tom týmy na konci tabulky, dost možná Bulhaři a Gambáči, kteří se budou muset v Plzni spokojit s nejnižší ligou.