Diváci uvidí dramatické zápasy špičkových bojovníků z Čech, Evropy i Ruska, světelnou a pódiovou show, krásné ring–girls i atraktivní doplňkový program. Své reprezentanty má na turnaji i Plzeň a ti budou moci počítat s velkou podporou tribun. V eliminační čtyřčlenné pyramidě se rozhodne, kdo postoupí na listopadové finále.

Součástí programu je rovněž několik vložených zápasů v různých váhových kategoriích. „Tato sportovně-společenská akce snese nejpřísnější měřítka a řadí se k tomu nejlepšímu, co lze v České republice v bojových sportech vidět a zažít,“ říká Marek Kaigl z pořádající agentury.

Mezi magnety nabitého programu bude patřit i souboj Lukáše Wolfa a Alexeje Kunčenka. Oba soupeři mají za sebou řadu mezinárodních úspěchů a bude zajímavé sledovat, čí styl a zkušenosti budou slavit úspěch.

„Wolf je především kickboxer, ale má zkušenosti i se sandou či fighting jiu-jitsu. Jeho soupeř Kunčenko naopak vychází z thajského boxu a už mohl okusit kvalitu české fighterské školy, když podlehl na body Jiřímu Žákovi při zápase v Karlových Varech,“ představuje soupeře Kaigl.

Wolf již před dvěma lety klepal na finálovou bránu, ale v semifinále pyramidy jej zastavil David Onufer. Oba budou chtít nepochybně zvítězit a ukázat se plzeňskému publiku v nejlepším světle.

V K-1 pravidlech na třikrát tři minuty se ve váze do 72 kilogramů proti sobě postaví Anatolij „Tolja“ Hunanyan a ruský zápasník Baty Hasikov.

Tolja Hunanyan je původem z Arménie, ale žije a zápasí již mnoho let v Čechách. Reprezentuje Hanuman gym Praha. Je to technický borec s divácky atraktivním stylem, který nyní bojuje především v K-1 pravidlech a thaiboxingu. Tolja kromě jiných amatérských úspěchů drží i světový profititul asociace WKA.

„Plzeňští fanoušci si jej určitě pamatují z památného souboje na „Titánech“ s Janem Tůmou, kde prohrál vzdáním v extra kole. Nyní je Tolja zpět. A bude chtít zcela určitě vyhrát,“ slibuje drama zástupce pořadatele.

Proti Hasikovovi to ale nebude mít lehké. „Každý fanoušek ví, jaká je v této zemi vynikající úroveň bojových sportů. Hasikov je borec držící profipás asociace ISKA a disponující stejně jako Tolja rychlostí, zkušeností a technikou. I tento zápas slibuje nevšední podívanou,“ míní Marek Kaigl.

Hvězdou večera bude také Jiří Bursa, dvojnásobný vítěz Souboje Titánů.