Úřadující čeští šampioni od první minuty prohrávali a jen těžko se prosazovali proti power-play soupeře. Až když trenér Kopecký odpověděl stejně, tak v pěti na pět po hlavičce Ricka vyrovnali.

V druhém poločase se sice Plzeň po standardce ujala vedení, ale soupeř pak skóre třemi góly otočil. Domácí to nezlomilo a během 40 sekund srovnali z 2:4 na 4:4. Jenže Bielina znovu odskočila o gól a až ve 35. minutě zařídil alespoň bod svou druhou trefou v utkání Rešetár.

"Byl to bláznivý zápas. Soupeř začal dobře, vstřeli první gól, ale my jsme vyrovnali a chvíli jsme vedli. Poté jsme opět ztráceli a nakonec vyrovnali na 5:5. Chtěli jsme vyhrát, ale bod bereme. Neproměněná šance na konci mě mrzí, balon jsem dostal na levačku a chtěl jsem střílet pod břevno, ale míč jsem napálil doprostřed brány a gólman to vyrazil rukama. Pokud bych střílel metr vedle, nedosáhl by na balon," řekl futsalista Interobalu Lukáš Rešetár.

Peter Kozár (druhý zleva) ve čtvrtfinále Českého poháru: Interobal Plzeň - Chrudim, 17. října 2023.
Liga mistrů je odměna za celou sezonu a ojedinělá šance, ví Kozár

Ve čtvrtek se Plzeň utká s Rigou a v sobotu s Gentofle, obě utkání začínají shodně v 19 hodin. Dál postoupí jen vítěz skupiny.

"Proti Rize nás čeká jiný zápas, protože nevěřím, že Riga bude hrát celý zápas power-play. Bude to klíčový zápas, protože postupuje pouze jeden. Jdeme zápas od zápasu, s Bielinou bylo důležité, že jsme neprohráli, což by nás téměř vyřadilo ze hry o postup," tvrdil Rešetár.

Tomáš Vnuk (vpravo). Liga mistrů Interobal Plzeň - Barcelona, 4. 12. 2021.
Světová hvězda přijede do Plzně. O co se hraje v Lize mistrů?