Po čtvrteční časovce pokračovalo o víkendu v okolí Kyšic mistrovství ČR mládeže v silniční cyklistice.

Na programu byly závody s hromadným startem.

Sobota patřila mladším kategoriím. Na trať se nejdříve vydali mladší žáci, kde domácí Daniel Kuběna z Akademie cyklistických sportů dosáhl na druhou příčku.

Jako poslední šláply do pedálu v sobotu kadetky, mezi nimiž byla stejně jako ve čtvrteční časovce suverénní Julia Kopecký z týmu LRTV Swift.

Vrcholem celého mistrovství byly nedělní závody kadetů a juniorů.

Mezi kadety zvítězil stejně jako v časovce Adam Seeman z klubu TJ Stadion Louny, který v dramatickém závěru porazil o čtyři desetinky sekundy druhého Milana Kadlece. Na sedmé pozici skončil ze stáje Roman Kreuziger Cycling Academy Matouš Rubáš.

MEMORIÁL STANISLAVA TRNKY přinesl fanouškům pěknou podívanou a množství branek.
SENCO rozdrtilo Ostrov a vyhrálo memoriál

Juniory čekala nejdelší trasa o délce 133,1 kilometrů.

Na ní potvrdil roli favorita Pavel Bittner, jenž vylepšil své druhé místo z časovky a v závodě s hromadným startem skončil první.

Z plzeňských jezdců si vedl nejlépe sedmý Martin Volf z Roman Kreuziger Cycling Academy.

„Jsem rád, že nám ohledně organizační stránky vyšlo vše na jedničku. Byly vidět pěkné závody a i mi udělali radost naši jezdci. Je škoda, že to necinklo, ale i tak dosáhli na pěkná umístění,“ mohl být spokojený Petr Kubias z pořádající Roman Kreuziger Cycling Academy, který byl rád, že se nevyskytly žádné problémy.

„Není příliš snadné dnes zorganizovat takový závod a vytvořit pro něj i adekvátní trať. Chci poděkovat Plzeňskému kraji a jednotlivým obcím, které nám vyšly vstříc. Povedlo se nám také zařídit ze všech závodů přímý přenos, z čehož mám také velkou radost,“ dodal Petr Kubias.