Kultovní závod na horských kolech po šumavských stezkách a zároveň Memoriál Františka Šraita, zakladatele legendární akce, má znovu prestižní punc.

Král je součástí Českého poháru v maratonu a také zahajovacím podnikem Author Marathon Tour i mezinárodní série Bike MarathonMan Europe.

Pořadatelé z Triatlon klubu Klatovy nabídnou bikerům na výběr tradičně tři trasy – 45 km, 70 km a královskou distanci 104 km.

Už jen start z historického náměstí v Klatovech za dunění rockové muziky je zážitkem.

Na jezdce čekají nově vytyčené tratě s ještě náročnějším itinerářem. Třeba převýšení 3270 metru z loňské královské trasy naroste na 3737 metru.

Slušná závodní porce.

A to pořadatelé ještě z technických důvodů vynechali průjezd přes vrcholek Javorné.

„Král vždycky vzbuzoval respekt a teď to platí možná ještě o něco víc,“ řekl Lukáš Pitel z týmu Big Shock, vítěz nedávného Aimtec Open Race v okolí Plzně.

V loňském souboji o šumavský trůn skončil sedmnáctý, šestý v kategorii jezdců amatérů do 39 let.

„Na Králi se schází skvělá konkurence včetně našich nejlepších maratonců, takže dostat se do dvacítky je slušné,“ míní šestatřicetiletý biker z Plzně.

Přihlásit se je možné už jen v centru maratonu a zároveň v místě cíle u fotbalového hřiště v Lubech u Klatov (asi 2 km od startu). A to v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 6 do 9 hodin.

Souboj o královské korunky na dlouhé trati začne v sobotu v 7.30 hodin. Závod na 70 km startuje v 9.00 hodin a o hodinu později vyrazí z náměstí Míru cyklisté na nejkratší trasu.

Vítězství v královské kategorii obhajují Kristian Hynek a Jana Pichlíková.

Organizátoři zároveň oznámili, že na pátek plánovaný závod Královské kostky – eliminátor byl kvůli malému počtu přihlášených zrušen. Více na www.authorkralsumavy.cz.