Úderem dvanácté totiž junioři Ondřej Cink a Ondřej Paur lvyráželi z Plzně s reprezentační výpravou směr Německo. Cíl Sankt Wendel, v závěru týdne dějiště mistrovství Evropy v závodech horských kol.

„Těšíme se. Vždyť účast na Evropě byla pro nás jedním z cílů pro sezonu,“ řekl před cestou Ondřej Cink.

Ačkoliv stejně jako jeho kolega z Author Teamu Stupno Paur jede na evropský šampionát poprvé, rozklepaný z premiéry prý nebude.

„Dvakrát jsme teď startovali v závodech Světového poháru, v Houffalize a v Offenburgu. Takže už tušíme, co nás čeká,“ uvedl Cink. „Určitě těžký závod v nabité konkurenci a spousta diváků u trati,“ podotkl sedmnáctiletý jezdec cross country, doma člen užší juniorské špičky.

V průběžném pořadí Českého poháru je Cink druhý, když stejnou příčku obsadil i naposledy v Teplicích.

A na co si troufá v souboji s Evropou? „Hlavně nepropadnout. A spokojen bych byl s umístěním v první dvacítce,“ plánoval svěřenec trenéra Františka Raboně.

Do Německa měl původně s reprezentancí cestovat z Plzně i Milan Spěšný. Nakonec však dal přednost individuální přepravě.

„Jedu až v pátek. Trať v Sankt Wendelu dobře znám a zbylý čas raději vyplním tréninkem a ještě si užiju rodiny,“ vysvětloval zkušený borec týmu Merida.

Stále pociťuje nedávno ztracený boj o olympiádu. „Škoda že Evropa je už teď, ale vynechat ji nechci. Vrací se mi zase chuť do závodění i do tréninku,“ zdůraznil.

Minulý víkend si třeba na Malevil Cupu střihl stokilometrovou trať. „Testoval jsem novou celoodpruženou Meridu, a to kolo je bomba,“ hlásil.

Do cíle dorazil Spěšný jako šestý. „Kvůli defektu jsem vypadl z vedoucí skupinky a potom jsem si už víc užíval jízdy i krásné přírody kolem,“ konstatoval nijak rozladěn.