Jen nedávno Martin Stošek urval ve Skotsku světové stříbro v maratonu na horských kolech a teď přidal biker žijící v Plzni další triumf. Se Švýcarem Marcem Stutzmannem slavil Stošek v barvách týmu Canyon Northwave vítězství v pětidenním Swiss Epic před dvojicí Wilier Pirelli (Daniel Geismayr, Wout Alleman). Třetí místo bral tým Bulls (Simon Schneller, Axel Roudil Cortinat).

Martin Stošek.Martin Stošek.Zdroj: fcb SwissEpic

Stošek se Stutzmannem ovládli podnik ve švýcarských Alpách (339 km, převýšení téměř 11 000 metrů) suverénně.

Vyhráli hned úvodní etapu, oblékli se do žlutých dresů lídrů a poté přidali i další dvě etapová vítězství. Jediný zádrhel tak nastal třetí den v okolí Svatého Mořice.

Stoška zbrzdil defekt, ale i tak s Marcem dorazili do cíle necelou minutu a půl za vítězi z Wilier Pirelli a jistě zůstali v čele průběžného pořadí. To platilo i po čtvrtém dějství, které sice znovu vyhráli Geismayr s Allemanem, ale jen těsně po cílovém finiši s lídry závodu.

Před závěrečnou etapou měla vedoucí dvojice k dobru přes šest minut, ale přesto znovu útočila.

„V posledním kopci jsme nastoupili a jeli jsme. Byla to krásná tečka za závodem. Užili jsme si oslavy a jsem hodně spokojený, musím ocenit i výkon Marca,“ uvedl pro web mtbs.cz Martin Stošek.

Posádka EuroOil teamu zvládla Barum Czech Rally nejrychleji ze všech účastníků náročné soutěže.
Pech byl nejrychlejší, přesto slavil jiný. Radost nám to nevzalo, říká