Pod taktovkou pořadatelů ze Sportovního Clubu Černý se na Homolce uskuteční Velká cena Plzně, pátý díl letošního krajského PAL Cupu a zároveň mistrovství Plzeňského kraje.

„Minulé roky jsme pohárový závod pořádali v Železné Rudě, letos se po třech letech vracíme do Plzně,“ uvedl hlavní organizátor Milan Černý.

Na Homolce se však bikeři utkali naposledy v roce 2011. „Tehdy šlo o body do Českého poháru a zvítězil domácí borec Milan Spěšný,“ zavzpomínal Černýs tím, že atraktivní trať nabídne i zítřejší souboj.

„Trať o délce 3600 metrů s nájezdem 600 metrů od startu bude rychlá, jezdivá. Na okruhu jsou krátké prudké výjezdy i sjezdy, technické pasáže, takže závodníci, ale i diváci si přijdou na své,“ prohlásil Milan Černý.

V jednotlivých kategoriích budou vyhlášeni jak oficiální mistři kraje (pro držitele licence Českého svazu cyklistiky), tak šampioni PAL Cupu (podmínkou jsou minimálně dva starty v sérii).

Roman Bečvář (v červeném) se těší na zápas 
s Ruskem v plzeňské hale Lokomotivy.
Zajímá nás jen postup, říká Roman Bečvář

Přihlásit se je možné ještě v den závodu s příplatkem od 8.30 hodin. Nejpozději ale třicet minut před startem příslušné kategorie.

Jako první v 9.00 hodin odstartují žáci a žákyně do 11 let. Ženy se vydají na trať ve 12.15 hodin a hlavní závod mužů začne ve 14.00 hodin.

Více na www.3sc.cz.