Zatím je přihlášeno 369 bikerů, ale dá se předpokládat, že teplé počasí přitáhne v neděli na start i další cyklisty.

Závod na horských kolech určený především jezdcům z řad veřejnosti, ale také profesionálům, startuje v Doubravce ve 12.00 hodin.

„Držíme se tradičního scénáře a s drobnými úpravami i osvědčených tratí. Start i cíl cyklomaratonu bude situován opět na loukách poblíž kostela svatého Jiří u řeky Berounky," říká hlavní organizátor Pavel Štícha.

S podporou společnosti Aimtec nabídne bikerům bohatý program.

„Volit bude možné opět ze dvou závodních tratí – 50 a 30 kilometrů. Delší je určena spíš sportovnějším jezdcům," podotýká Štícha.

Trať padesátky vede kolem Boleveckých rybníků směrem ke Zruči, Třemošné a odtud k Hromnickému jezírku, Žichlicím a podél řeky Berounky zpět do cíle. Na rozehřátí po startu čeká bikery výjezd na Chlum.

Kratší Aimtec půlmaraton na třicet kilometrů se zalomí za Třemošnou a přes Českou Břízu zavede jezdce do závěrečné pasáže u Berounky.

Loňský ročník Aimtec Open Race vyhrál ve spurtu Martin Splítek (čas 1:49:24,2 hod.) před karlovarským bikerem Filipem Eberlem. Kategorii žen ovládla Denisa Lukešová z Author Teamu Stupno (2:22:18,1). V závodě na 30 kilometrů zvítězili Petr Stehlík (1:07:01,1) a Irena Kuťáková (1:20:54,9).

„Pro všechny jezdce je připraveno občerstvení na trati i v cíli plus suvenýr akce. Ti, kteří nechtějí závodit, si mohou třicítku projet bez nároku na zařazení do výsledků a dalších náležitostí zdarma při Open jízdě," zve k účasti ředitel akce.

Do peněženky nemusejí sáhnout ani rodiče s dětmi, kteří se vydají na nesoutěžní čtyřkilometrovou jízdu.

„Děcka mohou jet na kole, tříkolce, odrážedle, v sedačce nebo i v přípojném vozíku za bicyklem rodičů. A každý malý závodník si odveze batoh jako pamětní dárek," zdůrazňuje Štícha. „V prostoru cíle se navíc uskuteční také závody dětí," připomíná.

Nejmenší bikeři se do boje pustí už v 10.00 hodin, dvacet minut po poledni startuje rodinná jízda.

Přihlásit se je možné buď na webových stránkách série www.cyklomaraton.com nebo v den startu v závodní kanceláři od 8.00 do 10.30 hodin (děti do 9.30 hod.).

„Vyhlášení výsledků je plánováno po třetí hodině," oznamuje Pavel Štícha.