S tím rozjel další sezonu v cross country plzeňský biker Milan Spěšný.

Po loňském krachu týmu České spořitelny našel třiatřicetiletý jezdec potřebné zázemí v sestavě S&H Superior.

„Jsem tu spokojený. Materiálově jsem na tom stejně jako v minulé sezoně, sedlám pořád kola Superior. Kvalitní mám i závodní program, včetně startů na všech podnicích Světového poháru,“ říkal zkušený reprezentant.

Jakou největší změnu vám přestup do týmu S&H Superior přinesl?
Na rozdíl od předchozích angažmá jsem v novém týmu svým vlastním pánem. V Meridě jsem respektoval názor Jána Svorady, v České spořitelně vše dirigoval Jirka Lutovský. Teď si trénink i sled závodů plánuji sám v roli lídra a týmového šéftrenéra.

Na úvod jste zvolil šestinedělní soustředění ve Španělsku, zpestřené dvěma závody v tamním národním poháru. Splnilo se vaše očekávání?
Určitě. Zvlášť šesté místo z Banyoles, kde vyhrál olympijský vítěz Absalon a těsně přede mnou skončili další výborní jezdci Hermida s Colomou, bylo na začátek sezony povzbuzující. Ale potěšila i následně druhá příčka, i když už v menší konkurenci. Teď bych chtěl uspět v úvodu Českého poháru.

Dvacátý ročník domácí série startuje zítra v Teplicích. Tam jste loni vyhrál.
Tehdy jsem porazil ve finiši Rakušana Christopha Soukupa a na stupních vítězů bych chtěl být i nyní. Do Teplic se přijede podívat majitel týmu. Navíc jde o prověrku před prvními podniky Světového poháru ve Velké Británii a v belgickém Houffalize.

Zúčastníte se i dalších dílů Českého poháru?
Jen pokud nedojde ke kolizi se zahraničními závody. Rád bych startoval na třetím dějství série v Novém Městě na Moravě, kde se sejde kvalitní mezinárodní účast.

Co si slibujete od bojů se světovou elitou?
Na zázračné skoky v pořadí nepomýšlím. Byl bych spokojen, pokud bych se dokázal přiblížit první desítce. V přípravě jsem pro to dělal maximum. Poprvé jsem třeba kromě sporttesteru používal i měřič wattů.

To vše s cílem nominovat se poprvé v kariéře na olympijské hry?
Ano. Start v Londýně 2012 je mou prioritou.