Na startu spousta dětí, ale i dospělí. Běh Okolo Kyjova, Velká cena G-Teamu, přitáhl na sto účastníků. Kros v Dolním Kyjově navázal na pár let přerušenou tradici jarních běhů, které se v Radčicích u Plzně konaly od roku 1982 vždy první dubnovou středu v okolí Zámečku.

Premiérový Běh okolo Kyjova, Velká cena G-teamu přitáhl na start malé i velké.Premiérový Běh okolo Kyjova, Velká cena G-teamu přitáhl na start malé i velké.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

V premiéře na nových tratích se vítězi hlavních závodů stali Jan Hostička (4Timing) a Petra Doležalová (Rozběháme Plzeň).

V běhu mužů na devět kilometrů se Hostička držel hesla Přijel, viděl, zvítězil. Do místa závodu dorazil jako šéf časomíry, ale obhlédl situaci, na poslední chvíli si vzal číslo a po třech okruzích v terénu zvítězil v čase 35:20 min.

„Pěkný závod uprostřed týdne odpoledne, příležitost vyčistit si hlavu po práci a setkat se s podobně založenými běžci. Solidní zázemí, běhavá trať, kopcovitá, ale bez prudké stojky,“ sděloval v cíli Hostička.

Premiérový Běh okolo Kyjova, Velká cena G-teamu přitáhl na start malé i velké.Boj o prvenství. Pozdější vítěz Jan Hoštička ještě v závěsu za Karlem Juklem.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Dlouho se držel v čele v závěsu za nakonec druhým Karlem Juklem (SV Stříbro). „Soupeř byl v kopcích lepší, ale udržel jsem se ho. Po šesti kilácích jsem se rozběhl, a když jde o vítězství, běží se vám hned jinak,“ říkal s úsměvem Jan Hostička.

V posledním seběhu zrychlil a stal se absolutním vítězem a prvním čtyřicátníkem. Jukla rovněž z kategorie M40 porazil o devět sekund.

„Věděl jsem, že pokud ho (Hostičku) neutrhnu ve stoupáních, že mě z kopce dá, a tak se stalo. Jinak dobrý závod na kopcovité trati, pro mě až překvapivě,“ říkal urostlý borec, dříve cyklista, ale nyní víc běžec. „Běh je časově i finančně méně náročný a dá mi to stejnou radost,“ vysvětloval Jukl.

Premiérový Běh okolo Kyjova, Velká cena G-teamu přitáhl na start malé i velké.Nejlepší mladší žačky. Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Třetí doběhl nejrychlejší muž do 39 let Luděk Holub (Anatrotto Boys) a za ním Marek Adam ze společnosti G-Team. Mj. triatlonista, který obnovu krosu inicioval. „V třetím kopci jsem už měl vytuhlé nohy, v tréninku musím přidat, ale jinak nádherný zážitek. Přijdu i příští rok,“ slíbil Marek Adam.

Běh žen na šest kilometrů ovládla Petra Doležalová v čase 26:27 minuty. „Trasa skvělá, do kopce, z kopce. Vyhrát je fajn, ale běhám pro sebe, protože mě to baví a běh je pro mě nejlepším odpočinkem,“ sdělila vítězka.

Premiérový Běh okolo Kyjova, Velká cena G-teamu přitáhl na start malé i velké.Nejrychlejší žena Petra Doležalová doprovází synka při běhu benjamínků, tříletých dětí a mladších.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Druhá absolutně skončila nejlepší veteránka Blanka Šindelářová z Blovic (27:04).

Skvělý čas. Ještě úctyhodnější výkon podal nejstarší účastník závodu Petr Janový. Letos 79letý borec z Plzně dal kopcovitou devítku za 71 minut a čtyři sekundy.

Mládež se utkala na kratších tratích ve 13 věkových kategoriích

Běh Okolo Kyjova,

Velká cena G-Teamu

Muži (9 km) 18 – 39 let: 1. Holub (Anatrotto Boys) 38:27 min., 2. Adam (G-Team) 38:44, 3. Němeček 39:11. M40: 1. Hostička (4 Timing) 35:20, 2. Jukl (SV Stříbro) 35:29, 3. Suda (Líně) 39:40, M50: 1. Majer (ED system Silvini) 39:27, 2. Veselý (Anatrotto Boys) 39:52, 3. Rabada (SV Stříbro) 42:54, M60: 1. Prochazka (RMT Plzeň) 40:07, 2. Vrabec (Plzeň) 43:00, 3. Šuma (Plzeňský deník) 52:14.

Ženy (6 km) 18 – 39 let: 1. Doležalová (Rozběháme Plzeň) 26:27, 2. Holubová (INFIS Plzeň) 31:31, 3. Týnovská (Plzeň) 31:59, Ž40: 1. Šindelářová (Blovice) 27:04, 2. Chmelíková 29:59, 3. Říhová 32:53.

Podrobné výsledky na www.4timing.cz.