Po úspěších v regionálních závodech teď dvaadvacetiletá závodnice z Postřekova na Domažlicku dosáhla premiérově na stupně vítězů také na republikové úrovni.

Zatím nejlepší výsledek své krátké lyžařské kariéry zajela Beroušková v závodech seriálu Českého poháru, které se konaly na tratích v Horních Mísečkách.

Ve stíhacím závodě na 10 kilometrů klasicky vybojovala členka plzeňského Sport Clubu druhou příčku. Základ stříbrného úspěchu položila Beroušková již den předtím v závodě na pět kilometrů volně, v němž dojela pátá.

Do stíhacího závodu už kvůli nabitému závodnímu programu nenastoupila předtím druhá juniorská reprezentantka Petra Hynčicová z Dukly Liberec, a Beroušková tak vybíhala na trať stíhačky ze čtvrtého místa se čtyřicetivteřinovým hendikepem na vítězku Elišku Hájkovou z Nového Města na Moravě.

Jen sedm sekund však Berouškové chybělo na druhou Andreu Klementovou (Ski klub Šumava) a ještě o sekundu méně na Šárku Klaclovou (SK Nové Město na Moravě), startující ze třetí pozice.

Už v závěru prvního pětikilometrového okruhu se však Beroušková prodrala na druhé místo a stříbrnou příčku si udržela až do cíle.

Mladá lyžařka tak zúročila náročnou celoroční přípravu, kterou nově absolvovala pod trenérským vedením Vladislava Razýma mladšího.

„Kačka se výrazně zlepšila. Věřím, že tento její výsledek nezůstane letos ojedinělý," pochválil svoji svěřenkyni Razým, kterého potěšil i výsledek Diany Petrmichlové, další členky jeho tréninkové skupiny ve Sport Clubu.
Petrmichlová dojela ve stíhacím závodě mezi juniorkami šestá.

Vladislav Razým se chtěl v Horních Mísečkách, kde se loni stal překvapivě českým šampionem v klasickém sprintu, rovněž představit, ale viróza ho nakonec odsoudila pouze do role trenéra.

V souboji juniorů se blýskl dvěma druhými místy další zástupce západních Čech, reprezentant Luděk Šeller ze Ski klubu Šumava.

Osmnáctiletý talent z Chodska, který úspěšně kombinuje starty na horských kolech s během na lyžích, nestačil po oba dny jen na Jakoba Kordače (Sokol Stachy). Oba však výrazně promluvili do absolutního pořadí mužů.

V závodě na 10 km volně skončil Šeller celkově čtvrtý hned za Kordačem. Po stíhačce mu pak patřila šestá příčka, když nejlepší junior Kordač udržel třetí příčku.