Sedmé dějství regionální série proběhne v sobotu jen kousek od Stupna v Újezdě u Svatého Kříže, odkud pochází patron seriálu Ondřej Cink.

Zatímco český reprezentant ten den bude bojovat o světové kovy ve švýcarském Lenzerheide, v jeho rodné obci se rozjede veřejný závod v cross country pro všechny věkové kategorie Berounka trails.

Na své si přijdou i nejmenší, pro které je připraveno klání na odrážedlech.

„Závod se koná ve zcela nové lokalitě a při vytyčování tratí jsme využili nově zbudované singltracky Berounka trails mezi Újezdem u Svatého Kříže a řekou Berounkou. Tratě vedou po polních i lesních cestách, ale jsou tu i obtížnější pasáže,“ upozorňuje Jaroslav Ryba, šéf závodu i celého PAL Cupu.

Přihlásit se on-line na webu série http://www.pal-mtb.cz je možné až do zítřka do dvanácti hodin, pak už jen s příplatkem v den závodu v místě startu.

V sobotu se mohou účastníci prezentovat v místě startu od 8.00 hodin, nejpozději ale 30 minut před startem příslušné kategorie.

Jako první se v 9.00 hodin utkají žáci do sedmi let. Hlavní závod žen začne ve 13.05 hodin, souboj mužů startuje v 15.30 hodin.

Vedle Author Teamu Stupno se na organizaci podílí Akademie cyklistických sportů, obec Újezd u Svatého Kříže a mikroregion Radnicko.