Lesní kros pro veřejnost nabídne závody pro jednadvacet věkových kategorií od tříletých benjamínků a mladších až po veterány nad 70 let. Tradiční jarní akci pro malé, velké, zkušené i začínající běžce pořádá triatlonový klub Jaso Plzeň ve spolupráci s TJ Sokol Radčice. Tratě jsou vedeny v členitém terénu polesí Zámeček.

Okruh pro hlavní kategorie měří 2000 metrů a je stejný jako při premiérovém ročníku. Běžce čekají kopce i seběhy a jen málo pasáží po rovině. Hlavní závod mužů je vypsán na šest kilometrů (tři okruhy), ženy běží čtyři kilometry (dvě kola). Pro mládež jsou připraveny přiměřeně kratší tratě.

Přihlásit se je možné buď on-line na webových stránkách závodu www.zamecek.wz.cz nebo potom v den závodu v místě startu na severovýchodním okraji obce. Prezence začínáv 15.30 hodin, nejpozději se lze přihlásit 15 minut před startem příslušné kategorie.

Cesta ke startu bude v den závodu značena v Plzni-Radčicích od zastávek MHD (autobus 35 a 57). V kategoriích mužů a žen jsou vypsány finanční prémie, v ostatních kategoriích jsou ceny věcné. Vítězství v závodě žen obhajuje Tereza Hrochová z AK Škoda Plzeň, která loni zaběhla čas 16:03 minuty. Naopak vítěz uplynulých dvou ročníků Tomáš Bystřický bude na startu vinou zranění chybět, a cesta na trůn je tak otevřená.

Každý závodník obdrží účastnickou samolepku. Startovné činí 50 Kč pro dospělé a dorost, děti platí 30 Kč. Závod podporují Nadace 700 let města Plzně a ČUS v programu Sportuj s námi.