Běh na 100 kilometrů v Plzni ovládl Seveřan

Plzeň – Až z Norska vážil vytrvalec Gjemund Sorstad cestu do Plzně k závodu na 100 kilometrů. Vyplatilo se. Seveřan pátý ročník extrémního běhu v okolí Štruncových sadů ovládl za sedm hodin, 49 minut a čtyři vteřiny.

30.10.2015

Letošní Běh na 100 kilometrů přilákal do Plzně devatenáct mužů a čtyři ženyFoto: DENÍK/Milan Říský

Druhý Ondřej Velička ztratil na vítěze 24 minut, o další minutu zpět skončil bronzový Zbyněk Vondrák.

„Nor vyhrál způsobem start cíl. V příznivém relativně teplém počasí začal svižně. Držel tempo čtyři minuty na kilometr a maraton zvládl za 2:52 hodiny, což bylo rychleji, než běžel vítěz vloženého závodu na 42,2 kilometru. Stovku měl Sorstad rozběhnutou na rekordní čas 6:45 hodiny, ale postupně zvolňoval," okomentoval výkon vítěze ředitel závodu Vlastimil Šroubek.

Boj o zbývající medailové příčky byl zato napínavý. „Do sedmdesátého kilometru byl druhý Velička, pak ho předstihl Vondrák, ale pět kilometrů před cílem se pořadí znovu měnilo," uvedl Šroubek.

Při neúčasti českých ultravytrvaleckých hvězd Daniela Orálka a Radka Brunera asi největší favorit Stephan Gunzelman z Německa nedoběhl. Vinou zdravotních potíží vzdal už na 23. kilometru.

Mezi čtyřmi ženami zvítězila v čase 9:37:45 hodiny obhájkyně prvenství Markéta Gruberová z MK Kladno. Paradoxně zaběhla nejrychleji poslední z 66 kol, kdy dala kilometr za 6:45 minuty.

Další závod na 100 kilometrů se v Plzni uskuteční 26. března 2016 a půjde v něm o domácí mistrovské tituly.

Běh na 100 km, muži (19 borců): 1. Sorstad (Nor.) 7:49:04 hod., 2. Velička (ultravytrvalec.cz) -24 min., 3. Vondrák (Mělník) -25:14, 4. Lender (Unicorn Systems) -1:04:42, 5. Horbaj (SVP Kladno) -1:35:15. Ženy (4): 1. Gruberová (MK Kladno) 9:37:45. Maraton, muži (24): 1. Kovář (TJ Sokol Unhošť) 3:00:43, 2. Sedlák (Seitl Ostrava) -1:58,9, 3. Bláha (SC Marathon Plzeň) -4:55,9. Ženy: 1. Svobodová (Varnsdorf) 3:55:35.

30.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
Kabát v Home Monitoring Aréně v Plzni
9

OBRAZEM: Kabát předvedl své největší hity

Fotbalisté Viktorie Plzeň po výkonu plném chyb prohráli v Lucernu v utkání Evropské ligy FC Luganu 2:3.
1

Viktoria padla, finiš přišel pozdě

Školní děti dostanou skříňky z Lidu

Plzeň – Celkem 1200 šatních skříněk z Lidlu nabídl za odvoz potravinářský řetězec k využití plzeňské radnici. A ta kývla a dále je poskytne školám, sportovištím i bazénu.

Vencu posadím na zadek, říká boxer Pavel Šour

Plzeň - Souboj Pejsar vs. Šour o boxerský pás mistra ČR v těžké váze profesionálů bude v prosinci.

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.