Finálové utkání mezi Německem a Dánskem je na programu dnes, stejně jako duel o třetí místo mezi domácím Egyptem a Slovinskem.

„Desáté místo podle mě koresponduje se současnou úrovní naší mládežnické házené. To, že nám svět utíká, o tom se zatím více mluví, než něco s tím dělá. Vždycky se uspokojíme nějakým dílčím úspěchem, jako například postupem na toto mistrovství světa,“ domnívá se trenér házenkářů extraligové Lokomotivy Plzeň Vladimír Haber.

Svého zástupce měla v českém juniorském výběru také plzeňská Lokomotiva, na postu střední spojky zasáhl do bojů o světový titul dvacetiletý Roman Bečvář.

Česká reprezentace obsadila v základní skupině třetí místo a ve finálové skupině se postupně utkala se Švédskem, Slovinskem a Estonskem.

Hned v úvodním duelu vyškolili naše mladíky Švédové, kteří je zdolali rozdílem třídy 44:29. Nadějně rozehraný zápas proti Slovinsku nakonec Češi prohráli 34:37 a zvítězit se jim podařilo až na třetí pokus, kdy si poradili s Estonskem 38:30.

Ve finálové skupině skončili tedy na předposledním pátém místě a v již zmiňovaném utkání o 9. místo podlehli v pondělí Brazílii 31:36.

Do dvou z posledních čtyř zápasů českého výběru zasáhl také Roman Bečvář. Proti Švédsku si připsal na své konto jeden gól, v duelu proti Estonsku vyšel brankově naprázdno.

„Podle mých informací se Bečvář potýkal se zdravotními problémy střevního rázu a od toho se také určitě odvíjelo jeho nasazování do zápasů a jeho výkon. Moc toho tedy nenahrál, ale já bych byl hlavně rád, až přijede, aby se dal brzy do pořádku a mohl se k nám připojit,“ přál si Vladimír Haber.

Z dějiště šampionátu se vrací čeští junioři ve čtvrtek brzy ráno. „Pokud to Bečvářův zdravotní stav dovolí, tak mám velký zájem na tom, aby s námi odjel na víkendový turnaj do Třeboně. To bude taková poslední zkouška před začátkem extraligy. Potom už nás čeké pouze přípravný zápas s Lovosicemi,“ naznačil další plány v přípravě plzeňského týmu jeho trenér Vladimír Haber.