Nakonec se ale s vedením Talentu dohodl na další spolupráci a právě on se devíti brankami největší měrou podílel na zisku bodu v nedělním utkání prvního kola extraligy proti Karviné.

On sám ovšem není s domácí remízou 21:21 spokojen. „Bude to znít hnusně, ale pro nás je to ztracený bod. Určitě jsme odehráli mnohem lepší zápas než Karviná a ztráta bodu nás může v konečném účtování hodně mrzet. Ke konci zápasu jsme neproměňovali šance, a když už jsme branku dali, tak jsme na druhé straně rychle inkasovali,“ přiznal Roman Bečvář.

O výsledku nedělního utkání se rozhodovalo až v posledních sekundách. Plzeň vedla 21:20 v čase 59:14 brankou Petra Vinkelhöfera a ještě 18 sekund před koncem utkání měla vítězství blíže. To ale inkasoval červenou kartu a dvouminutový trest Milan Škvařil, Karviná hrála při power play v semi proti pěti a tuto přesilovku využila.

Pár sekund před závěrečným klaksonem se trefil Sliwka a uzavřel účet utkání. „Tuhle situaci jsme nezvládli. Tohle už musíme za každou cenu ubránit,“ uvědomuje si dvaadvacetiletý Bečvář.

Házenkáři Plzně přitom vkročili do utkání skvěle a v 15. minutě vedli 7:2. Poločas ovšem skončil 9:9. „Na začátku jsme měli výbornou obranu, takhle bych si to představoval celou sezonu. Potom jsme se ale začali trápit v útoku. Soupeř vysunul obranu a my jsme se s tím dlouho nesrovnali,“ dodal Bečvář.