A tak není divu, že mu je země našich sousedů zaslíbená. Už tady hrál za Rostock, Lipsko a teď přestupuje z drážďanského Elbflorenz do Lübbecke.

Oba kluby působí v bundeslize, ale zatímco ten dosavadní se zachraňoval, nový měl postupové ambice.

„Letos to ještě nevyšlo, tak třeba za rok,“ zasnil se letos 30letý házenkář, který se teď s reprezentací chystá na závěr kvalifikace o Euro 2020.

Zítra hrají ve Finsku, končí pak v sobotu s Bosnou a Hercegovinou. Bečvář už přijel na pražský sraz s novou smlouvou v kapse.

Jak se přestup do Lübbecke upekl?

Byla to celkem spontánní akce. V Drážďanech jsem byl spokojený, chtěl jsem tam zůstávat. Ale oni dlouho otáleli s novou smlouvou, skoro půl roku. A když pak přišla nabídka z Lübbecke, tak jsem neváhal. Takovou nabídku jsem nemohl odmítnout.

Co vás rychle přesvědčilo?

Je to ambiciózní klub, chtějí postoupit zpátky do bundesligy. Jsem rád, že zase budu hrát o horní patra tabulky. Z Hüttenbergu tam jde trenér Emir Kurtagic, který si mě vybral, protože mě dobře znal, nějakou dobu už mě sledoval.

Vidíte tedy i vy osobně šanci na návrat do bundesligy, kterou už jste hrál v Lipsku?

Určitě, ten tým v Lübbecke je výborně poskládaný. Bundesligu hráli dlouhá léta a teď chtějí zpátky.

Asi nejdete do neznámého prostředí, protože Lübbecke jste potkával jako soupeř…

Přesně tak. Dokonce se dvěma kluky už jsem v minulosti hrál v jednom mančaftu, i ty další znám. Jsou tam třeba polští reprezentanti Walczak nebo Gierak.

Myslíte, že k angažmá pomohlo i dobré jméno Čechů, kteří tam byli před vámi?

Taky asi trochu. Ten klub má obrovskou tradici. Já věřím, že jsem se v Drážďanech, kde jsem měl víc prostoru než předtím v Lipsku, zase odrazil k lepšímu angažmá.

Ale zase to budete mít dál domů do Plzně. Hrálo to nějakou roli při rozhodování?

Samozřejmě, z Drážďan jsem to neměl tak daleko. Ale sportovní hledisko převládlo. Jsem rád, že jsem v mém věku dostal takové angažmá. Budu tam s rodinou, jen se tak často neuvidím s našima. Ale ona je ta sezona nabitá, stejně nezbývá moc času.

Teď jste tady ale kvůli reprezentaci, s níž končíte dobře rozjetou kvalifikaci…

To očekávání je velké. Víme, že když vyhrajeme ve Finsku, prakticky postupujeme. Je to důležitý zápas, jedeme tam vyhrát. Dobře víme, o co jde.

Pavlína Vargová.
Z juniorek mezi ženy? Je to skok, říká Vargová