A hned na úvod nabídne sériál v cross country, ve kterém startují žáci, kadeti, junioři, ženy, muži a veteráni, jednu z letošních novinek. Pro bikery netradiční závod ve sprintu.

„Inspirovali jsme se u běžců na lyžích,“ připouští Marcel Beran, ředitel chrásteckého podniku a koordinátor Becker Cupu.

A upozorňuje, že vzhledem k charakteru klání je třeba se výjimečně přihlásit předem. A to nejpozději do pátku 17. dubna do 18.00 hod. na e–mail radka.beranova@seznam.cz.

„Je to nutné pro sestavení rozpisu rozjížděk,“ zdůrazňuje Beran.

Počet závodů zařazených do Becker Cupu se letos zvýšil na osm. Nově seriál zavítá do Domažlic a do Stupna, kde navíc chystají premiérově kritérium. A ve Stříbře si přidají k tradičním červnovým Drakům ještě i srpnové finále na novém okruhu.

Závod pořádaný v Plzni Košutce bude zase spojen s představením nové Škody Yeti. A právě tento vůz si vylosuje na závěrečném vyhlášení jeden šťastlivec a bude jej mít k dispozici celý víkend.

Další novinkou je zrušení kategorie Open a rozdělení veteránů do kategorií A (40 – 49 let) a B (nad 50 let). Pro účastníky seriálu je nově připravena také pamětní láhev.

Kalendář závodů: 19. 4.: Chrást, sprinty, 9. 5.: Domažlice, 17. 5.: Kralovice, 6. 6.: Plzeň–Košutka, 21. 6.: Stříbro I, 27. 6.: Plzeň, Homolka, 2. 8.: Stupno, 9. 8.: Stříbro II - finále.