Absolutním vítězem se stal profesionál Michal Kesl z týmu RSV Regensburg, který po 82 kilometrech v okolí města pokořil Tomáše Radolfa z AC Quentin.

A záhy se další dvojice utkala o tituly Šumavské unie amatérských cyklistů.

Zlato bral Tomáš Bauer z CK Kramolín, ale i druhý Pavel Kopáč, člen pořádajícího CK Sport Blažek měl důvod k radosti. Dříve fotbalista totiž triumfoval mezi čtyřicátníky.

Další medaile se potom dělily v hromadném spurtu sedmadvacítky závodníků.

A pořadí? První Pavel Šturm (SK Chodsko), třetí pak známý dres a ještě známější jméno. František Raboň starší v dresu synova HTC Columbia. „Držet krok s těmi mladšími stále víc bolí,“ usmíval se v cíli nový šumavský šampion v kategorii nad padesát let.

Mistrovský závod ze série Efisan Ramala Cupu startoval v centru Mariánských Lázní. Na úrovni bylo zázemí i zajištění tratí. A na dvou okruzích se stoupáním na vrch Bašus také sto sedm borců svedlo parádní bitvu.

Favorité se drželi pohromadě. V nájezdu do druhého okruhu ale zaútočil Bauer a na Bašus vystoupal s náskokem, jenže ve zbývajících kilometrech byl dostižen. Nevzdal se a při průjezdu městem spolu s trojicí jezdců znovu odskočil. Z výhry v sérii se Bauer těšil už po osmé.

Smůlu měl Petr Svoboda. Vítěz českého šampionátu amatérů totiž hned v úvodu píchl a přišel o šanci přidat do sbírky další úspěch.

Šumavská série pokračuje v sobotu ve Lhůtě na Klatovsku. Start ve 14.00 hodin.