Rozhodly víkendové odvety čtvrtfinále play off na východě Čech. Třetí celek tabulky po základní části domácím podlehl 81:102 a 74:94, překvapivě prohrál čtvrtfinálovou sérii 1:3 na zápasy a z dalších bojů je vyřazen. Jeho přemožitel nastoupí v semifinále proti Opavě, druhou dvojici tvoří Vyšehrad – Sokol pražský.

„Domácí ukázali v plné míře svoji sílu. Hráli jednoduše a účelně. Byli jsme pomalejší a prohráli zaslouženě. O vítězi série se ovšem rozhodlo u nás, kdy jsme prohráli první utkání,“ označil klíčový okamžik série trenér Basketu Západ Miroslav Janiruek.

„Paradoxem je, že jsme si tohoto soupeře ve vyřazovacích bojích přáli. Možná, že to hráče uspokojilo a soupeře podcenili. Když se rozjel, tak už bylo pozdě. Mrzí mě to, ale to je sport,“ dodal kouč celku vzniklého před sezonou sloučením Jiskry Domažlice a Lokomotivy Plzeň.

Hodně zklamán byl i předseda klubu Pavel Froněk. „Chtěli jsme jít do semifinále a poprat se s Vyšehradem o finále. Dobře trénovaní Východočeši nás ale předčili v rychlosti, nasazení. Na rozdíl od nás dokázali také hrát jednodušeji, v tom byla jejich síla,“ uvedl k sérii předseda západočeského klubu. „Teď si musíme v klidu sednout, sezonu vyhodnotit a uvidíme, co bude dál,“ dodal.