V utkání Českého poháru mužů hostí hráči Lokomotivy účastníka nejvyšší soutěže Slunetu Ústí nad Labem. Utkání se hraje zítra od 19.00 hodin v Městské hale na Slovanech, vstup je zdarma.

„Zápas je svátkem pro náš klub, máme možnost se konfrontovat s týmem z naší nejvyšší soutěže. Pikantnost utkání dodává i to, že v týmu soupeře nastoupí náš odchovanec a momentálně člen širší nominace národního týmu Ladislav Pecka,“ zve diváky trenér Lokomotivy Erik Eisman.

Ladislav Pecka se pochopitelně do Plzně těší.

Jaké jsou momentální týmové ambice Ústí?
Dlouhodobý cíl našeho týmu je play-off, nejlépe ze šestého místa, postup do skupiny A1. Pokud se to nepodaří, tak se vyhnout osmému místu, tzn. souboji s Nymburkem. A samozřejmě hrát dobrý a líbivý basketbal.

Bude pro tebe zápas s Plzní něčím specifický, několik let si zde působil?
Specifický pro mne určitě bude, bude fajn si opět po dlouhé době zahrát proti klukům, se kterými jsem hrál již od žáků, a proti kamarádům, nicméně to beru jako další zápas, kde musím odvést svoji práci naplno. Strávil jsem v Plzni spoustu let a velmi se na to těším.

Co bys vzkázal fanouškům basketbalu v Plzni?
Chtěl bych vzkázat všem, ať si zápas užijí, tak jako já. Nikdy nezapomínám, kde jsem nastartoval svou kariéru, proto zdravím všechny, kdo chodí na plzeňský basket dlouhá léta, a všechny, s nimiž jsem se v Plzni kdy potkal na basketu. (taf)