Nejprve v utkání 12. kola hostili vedoucí celek soutěže BC Vysočina, kterému podlehli rozdílem jedenácti bodů, když si hosté po celý zápas udržovali náskok. V dohrávce 11. kola hostovali v Praze, kde v hale Na Folimance pokořili poslední tým tabulky Sokol Žižkov.
Porážkou v duelu s Vysočinou se Plzeňané připravili o možnost postoupit po odehrání základní části rovnou do play-off, což by zaručovalo skončit do třetího místa. Místo toho je teď čeká boj v každém nadcházejícím utkání o umístění do šestého místa, aby si zajistili postup do předkola play-off.

V utkání s jihlavským celkem BK Vysočina tahali hráči Lokomotivy od začátku za kratší konec. „Nepovedl se nám vstup do první čtvrtiny, soupeř nám odskočil a pak nás to stálo mnoho sil, abychom se mu dokázali přiblížit. Nicméně v průběhu utkání jsme se dokázali dostat třikrát na rozdíl jednoho bodu, ale pak po fatálních ztrátách, ubohém procentu úspěšnosti střelby a zbytečném individualismu nám soupeř opět odskočil. Nebyl to pěkný basketbal ani z jedné strany, ale soupeř nás porazil především větší bojovností, odhodláním a kolektivním pojetím hry a odvezl si cenné vítězství,“ zhodnotil průběh zápasu trenér Lokomotivy Erik Eisman.

Ve druhém utkání v Praze se Sokolem Žižkov, který je poslední v tabulce, potvrdili basketbalisté Lokomotivy roli favorita.
„Soupeř byl velmi aktivní v první čtvrtině a držel s námi krok. Po našem dobrém tlaku na obranné polovině soupeře jsme dali jednoduché koše a postupně soupeři odskočili na dvouciferný rozdíl. Tento náskok jsme drželi téměř po zbytek utkání,“ uvedl plzeňský kouč Eisman.

BK Lokomotiva Plzeň – BC Vysočina 63:74 (11:17, 31:36, 48:53).
Rozhodčí: Musil, Šmůla. Trojky: 26/3:25/9. Trestné hody: 7/4:19:11. Fauly: 20:14.
Sestava a body Lokomotivy: David 16, Lejsek 12, März 10, Zeman 8, Kovanda 6, Suchý 6, Karlíček 3, Král 2, Volf, Froněk, Doljak, Mach.
Nejvíce bodů Vysočiny: Krajcigr 24, Maňák 18, Knetl 10, Číha 10.
Sokol Žižkov – BK Lokomotiva Plzeň 64:75 (22:20, 35:47, 55:62).