Jednalo se o další zápasovou prověrku výkonnosti týmu před zahájením Mattoni NBL. To se rychle blíží, premiéru si Západočeši odbudou 28. září doma proti slovenskému Interu Bratislava.

„S umístěním jsem spokojen, je důležité, že jsme schopni i v přípavě vyhrávat. To se nám třeba loni nedařilo,“ hodnotil plzeňský trenér Dominik Feštr. „Snad to značí obrat k lepšímu,“ doufá.

Na severu Čech startovaly tři celky Mattoni NBL, vedle domácích borců a Plzeňanů ještě Kolín, a dva německé výběry.

„Turnaj pro nás znamenal kvalitní zápasovou prověrku. Jen Drážďany byly trochu slabším týmem. Ale zase jsme v tomto utkání zapojili tři mladé dorostence. Dostali na hřišti prostor od pěti do dvanácti minut a předvedli se slušně,“ sdělil Feštr.

Kolínu jeho svěřenci podlehli 62:72, Severočechy přehráli 89:83.

„S Kolínem jsme odehráli první půlku dobře, vedli jsme o osm bodů. Ve třetí čtvrtině jsme ale zápas ztratili, nenavázali jsme na výkon z první půle,“ řekl trenér.

Podobný výpadek si Plzeňané dovolili i proti domácím. Přitom vedli dokonce o dvacet bodů, pak ale o šest prohrávali. „Cením si toho, že jsme zápas ještě otočili a vrátili se k našemu výkonu z úvodu utkání,“ popsal zápas Feštr. „Vítězství je o to cennější, že jsme skoro patnáct minut hráli bez našeho nejzkušenějšího rozehrávače Štěpána Vrubla, který se vyfauloval. Mladíci Říha s Honomichlem ho však dobře zastoupili,“ dodal.

Tyršův pohár nakonec patřil Kolínu, byť tento tým podlehl Chemnitzu a měl v tabulce stejný bodový zisk jeko Plzeň.

Každý celek sehrál čtyři utkání v poměrně rychlém sledu. „Program turnaje byl hodně náročný, ale stejný pro všechny,“ souhlasil kouč vítězů Predrag Benáček.

„Ústí i Plzeň byly hodně kvalitními soupeři. A Lokomotiva je určitě lepší, než v loňské sezoně,“ poznamenal Benáček.