Tuto sobotu zabojuje v Městské sportovní hale na Slovanech od 20 hodin s libereckými Kondory a o den později se od 11 hodin střetne na domácí palubovce s celkem Trutnova. V prvním měsíci letošního roku pak doma ještě hostí Chomutov a Zlín.

„Čekají nás čtyři klíčové zápasy. Pokud v nich dokážeme zvítězit, je reálná šance, že skončíme po základní části nejhůře čtvrtí. To by byla pro nás výhodná pozice pro play off, kterou jsme si dali jako první postupný cíl sezony,“ říká předseda klubu Pavel Froněk.

V myslích hráčů je ale minimálně zopakování finálové účasti v play off. „Nebylo by špatné napravit neúspěšné loňské finále, kdy jsme podlehli 2:3 na zápasy Vyšehradu,“ míní jedna z opor celku pivotman Pavel Frána. Trenér Lokomotivy Stanislav Marian přílišný optimismus mírní. „Play off je úplně jiná soutěž a soupeři se mohou posílit. Nikdo nemůže vědět, jaká bude forma v březnu, kdy vyřazovací část začíná.“

Plzeňský klub se vrátil k názvu Lokomotiva Interconex Plzeň, pod kterým před sedmi lety hrál neúspěšné pětizápasové finále s Chomutovem. Spolupráce s firmou Interconex mobil, a. s. je dohodnuta prozatím do konce sezony, s možností prodloužení.

„Nesmírně si vážíme této podpory. Díky finanční pomoci je ekonomická situace v našem klubu ještě více stabilizována. Věříme, že tato spolupráce bude pokračovat i v následujících letech, nebude mít pouze krátkodobý charakter a my se pod novým názvem budeme prezentovat dobrými výsledky,“ doufá Pavel Froněk.

Kromě bojů v prvoligové soutěži vedení klubu zažádalo o udělení divoké karty mezi posledních osm týmů v Českém poháru.

„Turnaje se hrají ve Strakonicích a Klatovech, a pokud bychom se jednoho z nich mohli zúčastnit, byla by to užitečná konfrontace s celky hrajícími Mattoni NBL a zároveň výborná příprava před boji v play off první ligy. V plánu je i prohlubování spolupráce s dalšími celky Plzeňského kraje ve všech kategoriích,“ dodává Pavel Froněk.