Basketbalisté postupují v poháru dál

Domažlice, Plzeň – Lokomotiva Plzeň si v Domažlicích částečně spravila chuť z nepodařeného závěru zápasu proti USK Praha B.

31.10.2015

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Říský

Zklamání z minulého ligového zápasu hodili za hlavu.

Basketbalisté Lokomotivy Plzeň přehráli Domažlice v utkání 3. kola Českého poháru na soupeřově palubovce jednoznačně 82:57.

K utkání přistoupili Plzeňští zodpovědně, v sestavě se objevily tradiční opory Honomichl, Frána a Suchý. Vedle zkušených borců dostalo příležitost dravé mládí, které rozhodně nezklamalo.

Hned od úvodního rozskoku bylo jasné, na čí straně je větší síla. Lokomotiva se chopila vedení a bodový rozdíl jen narůstal. V poločase vedli hosté pohodlně o 18 bodů.

Nástup do třetí čtvrtiny Plzeň zaspala, Chodové vycítili šanci a stáhli na rozdíl deseti bodů,

V té chvíli si zkušený stratég David Zdeněk vyžádal oddechový čas, při němž následovala razantní domluva hráčům.

Bouře na střídačce vrátila Plzeň do sedla a sérií osmi bodů Plzeň opět kráčela za jasným vítězstvím.

Závěr zápasu již svěřenci kouče Davida měli plně ve své režii.. Zaplněná aréna v Domažlicích nakonec viděla výhru favorizovaných hostů, na palubovku se dostalo všech dvanáct hráčů v dresu Lokomotivy.

V dalším kole čeká na účastníka první ligy velké sousto – před vlastním publikem přivítá mužstvo USK Praha, které hraje nejvyšší soutěž.

„Utkání pro nás bylo dobrým tréninkem před pátečním ligovým utkáním. Domažlice se snažily, ale rozdíl v kvalitě byl znatelný. My jsme rozložili zátěž na všechny hráče a s chutí si zahráli," řekl kouč Zdeněk David.

Český pohár, 3. kolo: Jiskra Domažlice – BK Lokomotiva Plzeň 57:82 (13:25, 23:41, 41:64).

Autor: Redakce

31.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
Policie kontroluje kotoučky z tachografu. Ilustrační foto.

Šoféři nedodržují přestávky

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.