Severočeši navíc vyztužili před sezonou svůj tým o bývalého hráče Kooperativy NBL Davida Šteffela.

Kdo na zápas dorazil, nelitoval. K vidění byl pohledný moderní basketbal, který byl vyrovnaný od úvodního roskoku až do závěrečné sirény. Šťastnější byli nakonec hosté ze severu Čech, protože poslední střela Plzeňských z rukou Martina Macha obroučkou nepropadla.

Domácí srážela především nízká úspěšnost střelby z dlouhé vzdálenosti, kde se i přes velmi dobré otevřené pozice nedokázali prosadit.

„Gratuluji Litoměřicím k vítězství, které bylo zasloužené. Bohužel je to další zápas, který jsme měli ve svých rukou a bylo v našich silách zvítězit. Kluci hráli dobré utkání a vytvářeli jsme si výborné palebné pozice, ale ani naši střelci neměli svůj den, a s takhle nízkou úspěšností z dobrých pozic se tým jako Litoměřice poráží hrozně těžko,“ vysvětloval lodivod Plzně Erik Eisman.

„Obrovský respekt vůči klukům, kteří i přes výškový deficit, dokázali soupeře přeskákat. Co se týče poslední akce, tak tam se naše smůla jen podtrhla, měli jsme dvě střely na vítězství a obě byly dobře zvolené, jen nám chybělo trochu štěstí, aby míč obroučkou propadl,“ mrzelo trenéra Lokomotivy Plzeň.

Lokomotiva Plzeň – Slavoj Litoměřice 71:72 (průběh zápasu 21:21, 38:37, 48:55)

Sestava a body Plzně: Karlíček 16, Lejsek 14, Honomichl a David po 11, Maděra 9, Sůva a Mach po 5, Doljak, Baselides, Král.