Tu první v neděli Západočeši prohráli 76:86.

„Tím, že jsme se s vedením hradeckého klubu domluvili na termínech našich duelů mimo hrací dny Mattoni NBL, nastoupily proti sobě silné výběry," upozornil trenér a předseda plzeňského klubu v jedné osobě Pavel Froněk.

Domácí nastoupili se sedmi basketbalisty se zkušenostmi z nejvyšší soutěže. „Měli jsme výborný vstup do utkání, postupem času se ale začala projevovat větší rotace hráčů na straně domácích," hodnotil duel Froněk. Ten měl na soupisce osmičku borců. „V tomto počtu ale hrajeme celou sezonu," poznamenal.

Ve třetí čtvrtině byli domácí vpředu až o jedenadvacet bodů. „Vždy, když střídal jejich střední rozehrávač Macela, který nastupuje za Svitavy v ´matonce´, stav utkání jsme snížili a musel zpátky do hry," upozornil plzeňský kouč. Jeho svěřenci sice v závěru nedělního utkání rozdíl ve skóre hodně snížili, na méně než deset bodů se ale nedostali.

Dnes od 20.00 hodin se znovu na východě Čech pokusí sérii hranou na tři výhry zdramatizovat. „Jsme připravení podat co nejlepší výkon a pokusit se urvat vítězství," hlásí Froněk. „Snad domácí potrápíme" věří trenér.

Třetí utkání je na programu v pondělí v Plzni, dál by se případně hrálo 17. (Hradec) a 21. dubna (Plzeň).