„Musím kluky pochválit, jak vstoupili do zápasu. Říkali jsme, že to bude těžké utkání, které bude důležité dobře začít, což se povedlo. Měli jsme v prvním poločase vysoké procento trestných hodů a střelby za tři body. Vedli jsme tak dvouciferným rozdílem," těšilo trenér Lokomotivy Erika Eismana.

Plzeňané sice po půli duelu mírně polevili, ale dostatečný náskok jim pomohl k tomu, že se nakonec mohli radovat z vítězství 73:65.

„V závěru jsme si to trochu zkomplikovali kvůli vlastním chybám a útočným a obranným doskokům. Začali jsme tak trochu vynechávat, čehož soupeř využil a stáhl náš náskok. Při time outech jsme si řekli nějaké věci, uklidnili se a uhráli zápas do vítězného konce," dodal plzeňský kormidelník.

Další utkání odehraje Lokomotiva v neděli, kdy od 18 hodin přivítá v Městské sportovní hale Chomutov.

BA LYNX Liberec - BK Lokomotiva Plzeň 65:73
Čtvrtiny: 10:28, 17:16, 17:18, 21:11. Sestava a body Plzně: David 10, Aušprunk 14, Honomichl 10, Lejsek 13, J. Zeman 8, Jirák 9, Winter 3, Mach 6, Froněk.

ŽIVOTNÍ ZÁPAS. Třemošenský Martin Davídek (v modrém) vstřelil Rokycanům během devíti minut čtyři branky. Po bitce vyhrocené utkání nedohrál, i tak ale mohl být spokojený.
Meteor přejel v bitvě Rokycany a sudí rozdal 156 trestných minut