„Byli jsme bez klíčových hráčů Karla Aušprunka a Martina Macha. Vstup do utkání se nám příliš nepovedl, ale přesto jsme nenechali soupeře příliš utéct a do konce třetí čtvrtiny jsme ztráceli méně než deset bodů. Největší zlom nastal v poslední části, kdy jsme se nebyli schopní se prosadit na útočné polovině, z čehož plynula určitá frustrace. Propadali jsme, soupeř se snadno dostával do zakončení a celkově jsme ve čtvrté čtvrtině předvedli trapný výkon,“ nebral si servítky trenér Lokomotivy Erik Eisman, jehož tým v sezoně zaznamenal dosud pouze dvě vítězství.

„Bohužel jsme ale tahali za kratší konec celou dobu. Rozhodla naše nízká úspěšnost střelby a také řešení jednoduchých situací, kdy jsme měli jednoduché ztráty, kterých soupeř využil. Jediná přísnější měřítko v utkání snesl kapitán Jan Zeman. Ostatní hráči zůstali v utkání hluboce za očekáváním,“ přiznal plzeňský kormidelník.

Očekávat se tak dají změny, které by měly pomoci nastartovat Lokomotivu znovu na plné obrátky. „Je to pro nás komplikace a staví nás to do nevýhodné pozice do bojů o nadstavbovou část ve druhé půlce sezony. Budeme muset s tím diametrálně něco udělat a jedna ze změn bude ta, že budeme chtít posílit kádr. Na tom začneme intenzivně pracovat v tomto týdnu,“ dodal Erik Eisman.

Další utkání hrají předposlední Plzeňané v pátek, kdy hostí od 19 hodin poslední Vyšehrad. 

Pelhřimov – Plzeň 81:54
Čtvrtiny: 21:12, 16:15, 12:14, 32:13. Sestava a body Plzně: Sůva 6, Kříž 3, Honomichl 4, Skalička 14, Mach 19, Rozsypal 2, Vlasák 3, Karlíček 3.