Lokomotivě chybělo pro zranění pět hráčů – Modr, Jiří Blacký, Honomichl, Marian a Drobný. Přesto byl průběh první čtvrtiny herně i výsledkově vyrovnaný, žádný z týmů si nevypracoval více než čtyřbodový náskok. Hosté se opírali o výkon svých podkošových hráčů Frány a Kovandy. Bohužel se k nim nikdo z ostatních nepřidal, chyběla především střelba z velké a střední vzdálenosti.

Zlom nastal ve druhé části hry. Lokomotiva špatně bránila, obdržela 30 (!) bodů a domácí si tak vypracovali rozhodující čtrnáctibodový náskok.

Po přestávce se Plzeňané vrátili do hry. Bojovali a postupně se jim podařilo snížit náskok Sokola. Třetí dějství vyhráli o tři body.

Stejný obraz hry se odvíjel i v úvodu poslední čtvrtiny. Basketbalisté Lokomotivy snížili až na rozdíl osmi bodů. Vzápětí měli několik příležitostí ke skórování, ale zbytečnými ztrátami míče se o ně sami připravili. Naopak v závěrečných minutách jim už docházely síly. Domácí si už taktickou hrou vítězství pohlídali.

Lokomotiva tak utrpěla třetí porážku v sezoně, přesto neztratila kontakt s čelem prvoligové tabulky.

Sokol pražský – Lokomotiva Plzeň 81:68 (20:18, 50:36, 66:55). Nejlepší střelci Plzně: Frána 19, Kovanda 18, Bauer 9/1, Kubizňák 8/2, Mandík 7/1.