Západočeši cestovali ke svému soupeři v okleštěné sestavě a větší šanci proto dostali i hráči širšího kádru Plzeň. Vstup do utkání přesto vyšel lépe Lokomotivě.

Aktivní a rychlou hrou se Plzeňané dostávali do dobrých pozic, které dokázali proměňovat.

Kombinovanou osobní a zónovou obranou se dařilo Západočechům udržovat si vedení.

Ve druhém hracím období se rozstřílel Litoměřicím zpoza tříbodového oblouku Kroutil a zvrátil vedení na stranu Slavoje.
Plzeňští ale nesložili zbraně a s domácími drželi krok do poločasové přestávky.

Do druhé poloviny utkání vstoupily lépe Litoměřice a po několika nevynucených ztrátách Západočechů se dostaly do dvouciferného vedení.

Tento náskok si udržovaly až do konce zápasu. A když se k tomu přidalo snížené procento úspěšnosti střelby Západočechů, výsledek vyšplhal až na rozdíl 19 bodů.

„Gratuluji k vítězství domácímu celku. Předvedl velmi kvalitní výkon, ale musím říct, že ani my se nemáme za co stydět. Žádný z kluků nezklamal a beru utkání i přes chyby pozitivně,“ hodnotil duel trenér Plzeňanů Erik Eismann.

Teď plzeňské čeká nadstavbová skupina, kde odehrají tři domácí a tři venkovní utkání s celky Pardubic, Vysočiny a Ostravy. S těmito týmy svedou boje o postup do play off.

„Máme trochu těžší, že hned v pátek nás čeká první zápas této skupiny, ale kluci jsou zkušení bojovníci a věřím, že se na Pardubice kvalitně připravíme. Doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků a cestu do play off začneme vítězně,“ dodal odhodlaně kouč plzeňské Lokomotivy.

Slavoj BK Litoměřice – BK Lokomotiva Plzeň 84:65

Sestava a body Lokomotivy: David 16, Honomichl 12, Mach 9, Karlíček 8, Král a Cerha 6, Suchý 5, Doljak 2 a Mašek 1.

Tomáš Kadlec.
Třetí místo je úspěch, říká kouč devatenáctky Interobalu Kadlec