Lokomotiva prohrála obě utkání s Jindřichovým Hradcem vysokým rozdílem a je jeden zápas od vyřazení.

V prvním utkání drželi Západočeši krok s těžkým protivníkem první čtvrtinu, po níž však Jihočeši zabrali naplno a v poklidu si došli pro vysoké vítězství o 41 bodů.

Jindřichův Hradec – BK Lokomotiva Plzeň 108:67

Čtvrtiny: 24:22, 28:15, 31:15, 25:15. Body a sestava Plzně: Lejsek 23, Honomichl 15, März 9, Zeman 8, Mach 5, Král 4, Cerha 2, Doljak 1, Baselides, Mašek.

Na plzeňské palubovce se odehrál o něco vyrovnanější zápas, přesto to byl opět Jindřichův Hradec, který diktoval tempo hry.

Hostující celek táhlo bodově především duo Tomanec, Zuzák, které pořádně zatápělo plzeňské obraně. Jihočeši postupně navyšovali svůj náskok a stejně jako o dva dny dříve se radovali z vysoké výhry.

„Je vidět, že soupeř bojuje o návrat mezi českou basketbalovou elitu. Kvalita hráčů, hlavně pod košem, je obrovská a pro nás je velmi těžké ji eliminovat. Nám nevyšel vstup do zápasu a dopouštěli jsme se hloupých chyb, které soupeř využil. Náš výkon nebyl špatný, ale v důležitých momentech jsme nedokázali proměnit volnou střelu nebo trestné hody,“ řekl po druhém utkání trenér Západočechů Erik Eisman.

BK Lokomotiva Plzeň – Jindřichův Hradec 71:100

Čtvrtiny: 16:25, 21: 30, 16:27, 18:18. Body a sestava Plzně: Zeman 17, Honomichl 14, David a Lejsek po 9, März, Král a Doljak po 6, Mach a Mašek po 2, Suchý, Baselides, Cerha.