Třicetiletá rodačka z Plzně výhrou ve dvouhře nad Cornetovou vyrovnala na 2:2 a v závěrečné čtyřhře s parťačkou Karolínou Plíškovou dokonaly parádní obrat.

„Dojmy jsou úžasné. Jsem u druhé dcery v Americe v Jacksonvillu na Floridě, ale na nějakém kanálu jsme se na tenis dívali. Holky hrály fantasticky a je to velká paráda," radoval se Strýc.

Otce fedcupové reprezentantky mrzelo, že nemohl být ve Štrasburku. „Ale každý rok jsem na dva měsíce 
u starší dcery, protože má malé děti," vysvětlil.

Změnu ve dvouhře nečekal

Stejně jako řadu fanoušků překvapilo i Strýce, že Bára nastoupila do dvouhry na místo Petry Kvitové. „Nečekal jsem to, protože na dvouhru byly určené Kvitová s Plíškovou. Nevěděl jsem, že Kvitová má nějaké zranění. To jsem se dočetl až později," přiznal Strýc.

Pokud by jeho dcera dvouhru nezvládla, Češkám by se rozplynul sen o obhajobě Fed Cupu. „Bára má formu. Povedlo se jí to a bylo to parádní. Hrála chytře a moc se mi to líbilo," uvedl otec tenistky.

V rozhodující čtyřhře smetly Strýcová s Plíškovou druhý nejlepší pár na světě, Mladenovicová a Garciaová, 2:0 na sety. „Debly s Plíškovou Báře sedí. Karolína to drží vzadu a Bára to jede u sítě. Zápas byl trochu podobný tomu na olympiádě proti Williamskám, které jako Francouzky nevěděly, jak hrát," vypozoroval Strýc.

Fantastický rok

Rodina se s Bárou stačila hned po zápase krátce telefonicky spojit. „Mluvila s ní dcera a byla tam prý slyšet radost holek," smál se.

Euforie po titulu ve Fed Cupu se neliší od té bronzové z olympiády v Riu 2016. „Tyhle zážitky a úspěchy přinášejí stejnou euforii," popsal Strýc. Podle něj má Bára za sebou fantastický rok. „Jak stárne, tak asi zraje a jde to pořád nahoru. Má dobrého trenéra, kterému věří a respektuje ho," těší otce.