Tým Badmintonová akademie Plzeň podlehl ve vyrovnaném utkání domácím Klimkovicím 4:5. Za stavu 4:4 se hrála obdoba prodloužení, tedy rozhodující nastavený zápas (smíšená čtyřhra), ve kterém Plzeňané prohráli 1:2 na sety.

Ke dvoubodovému zisku do tabulky přispěla vítězství ve dvou mužských dvouhrách (Shmundyak, Viktora) a v obou mužských čtyřhrách (bratři Hubáčkové, Shmundyak – Louda). Nejblíže k možné výhře 5:3 byl Louda, ale ve vyrovnaném zápase s českým reprezentantem Bitmanem podlehl 17:21 v rozhodujícím třetím setu.

Druhé utkání sehrála BA Plzeň proti loňskému vicemistrovi z Meteoru Praha-Radotín. Kvůli propagaci špičkového badmintonu v rámci Plzeňského kraje se zápas odehrál v Klatovech. Silný soupeř (mj. s polským reprezentantem Rogalským, dánskou posilou Rassmusenem, stříbrným singlistou z mistrovství ČR Králem a mnohonásobným mistrem ČR ve čtyřhře Drančákem) nedal domácím šanci a zvítězil 7:1. O čestný úspěch se postarala dvojice A. Nováčková – T. Kobyláková.

Extraliga bude v letošní sezóně nesmírně kvalitní zejména díky přílivu kvalitních hráčů ze zemí EU. Cílem pro plzeňský tým je udržet se v extralize, což je dáno zejména tím, že na rozdíl od ostatních družstev spoléhajících se na Dány, Poláky či Indy sází BA Plzeň kromě jediné zahraniční posily na zdejší odchovance nebo na talentované mladé české badmintonisty.