V konečném pořadí vydaném Českým badmintonovým svazem v závěru června jsou na prvních místech mužských disciplín hráči USK Plzeň – Juraj Vachálek ve dvouhře a pár Josef Rubáš – Jaroslav Sobota ve čtyřhře.

Navíc na první místa dosáhli plzeňští badmintonisté zcela přesvědčivě, žádné usmolené prvenství o pár bodíků. Vachálek má s 3680 body od svého pronásledovatele odstup přes pět set bodů, dvojice Rubáš – Sobota trůní na čele žebříčku s obdobně komfortním náskokem a ziskem dokonce 4960 bodů. Nikdo letos nedokázal víc!

„Pro náš oddíl je to velký úspěch, završení opravdu mimořádné sezony," říká Martin Červený, předseda oddílu.

„Slovák Juraj Vachálek u nás hostuje už několikátým rokem a letos zažil výbornou sezonu. Vyhrál slovenské mistrovství a na českém žebříčku se vyšvihl ze 44. místa až na nejvyšší příčku. V soutěži družstev pomohl našemu týmu vyhrát první ligu a postoupit do extraligy, kam se vracíme po dlouhých sedmi letech," chválí služby slovenského legionáře Červený.

Dvojice Josef Rubáš – Jaroslav Sobota potom předvedla unikátní šňůru vítězství, když na největších českých turnajích nenašla přemožitele od září až do únorového mistrovství republiky, kde obhájila mistrovský titul.

„Po sérii vítězných zápasů, turnajů a především po prvenství na národním mistrovství u nás motivace trochu klesla. Ale alespoň jsme dali šanci na úspěch také našim soupeřům," usmívá se Josef Rubáš.

Nastřádané body v průběhu sezony však plzeňskému páru s bezpečným náskokem stačily na první místo. „Poprvé jsme na konečném žebříčku byli první už po sezoně 2004/2005, od té doby se pravidelně umisťujeme na čelných pozicích. Nejradši samozřejmě na prvním místě," připomíná Jaroslav Sobota dlouhodobou úspěšnost plzeňské dvojice.

USK Plzeň prožívá mimořádnou sezonu. Vedle vítězství v první lize a postupu do extraligy se hned sedm hráčů plzeňského klubu vměstnalo do elitní dvacítky českého žebříčku. Medailové úspěchy na mistrovství České republiky slavili juniorští badmintonisté, když bratři Loudové pronikli dokonce do reprezentačního výběru.

„V současné době hledáme sponzory, zajišťujeme rozpočet na další sezonu a hráči už se po krátké pauze znovu zapojují do tréninkového procesu. Nezbývá než si přát, aby příští sezona byla stejně úspěšná jako ta letošní," uzavírá Martin Červený.