„Hodně jich padlo z trháků. Získali jsme balon, vpředu jsem se objevil jako první a zakončoval jsem,“ popsal Douda své góly.

Byl to jednoduchý zápas, jak se může zdát ze skóre?
Myslím si, že i ano, ale až ve druhém poločasu, kdy jsme pořádně zapnuli motory. První poločas jsme měli trošku problémy v obraně, protože jsme dostali 16 gólů. Na druhou stranu se nám ale dařilo v útoku. Poločas jsme vyhráli o tři branky a domácí cítili šanci. Ve druhé půli jsme zlepšili obranu a dávali jednoduché góly z proti-útoků. Takže zasloužená výhra o tolik branek.

Čím si vysvětlujete horší první poločas? Dlouhou cestou do Frýdku?
Frýdek byl připravený na naši obranu 1-5. Přehrával nás a dělali jsme jednoduché chyby. Nebylo to cestováním, protože jsme tam jeli s předstihem a měli čas se připravit. Druhý poločas to vypadalo tak, jak mělo. O přestávce jsme si řekli, že některé věci musíme řešit trochu jinak. Reagovali jsme na to, jak Frýdek hrál v první půli v útoku. To, co jsme si řekli v šatně, jsme dodrželi a na Frýdek to platilo.

Co bylo klíčové, že třígólový náskok narostl až na 11 branek?
Jednoznačně obrana. Získali jsme spoustu balonů a vstřelili hodně gólů z rychlých útoků. Což jsou jednoduché góly a zadarmo.

V pátek hrajete v Zubří, odkud jste před sezonou přišel do Plzně. Jaké máte pocity před tímto zápasem?
Mám trochu obavy, jak to tam na mě zapůsobí, protože jsem v Zubří strávil spoustu času a v podstatě jsem tam nakoukl do extraligy a velké házené. Bude to pro mě specifické. Zubří teď nemá dobré výsledky, takže tam určitě nepojedeme prohrát. Doufám, že jim to znepříjemníme.

V čem je síla Zubří, na co si budete muset dát pozor?
Mají rychlý útok. Myslím si, že po příchodu pana Poloze bude ještě o něco rychlejší. Musíme si dát pozor na jejich obranu 3-3, připravit se na ni a a přehrát ji. Mají kvalitní brankáře, i když zatím nepředvedli, co v nich je. Doufám, že se na nás nechytnou.

Překvapilo vás, že je Zubří po třech kolech až deváté s pouhými dvěma body?
Jediné, co mě překvapilo, byla prohra doma s Novým Veselím. Vyhráli v Litovli, teď prohráli v Kopřivnici. Proti Kopřivnici moc mužstev vyhrávat nebude a tam se Zubří příliš nedařilo. Myslím si, že Zubří má těžké vylosování a uvidí se, až bude hrát s týmy ze spodku tabulky.