Boj o zlaté medaile sváděly ženy USK Praha a plzeňské Škody do poslední disciplíny. „O vítězství rozhodly až závěrečné štafety, v nichž si lépe vedla děvčata USK Praha,a získala tak svůj 32. titul. Bylo to však jedno z nejtěsnějších vítězství,“ přiblížil trenér Škody Plzeň Michal Černý.

O nejvíce bodů plzeňských žen se postarala slovenská posila Viktoria Forster, která vyhrála sprint na 100 metrů překážek a na hladké stovce doběhla druhá. Tím získala 16 bodů.

Druhý a třetí nejvyšší přísun bodů (13) zařídily Linda Suchá a Lenka Valešová. Suchá byla druhá v dálce a třetí v trojskoku. Valešová skončila druhá v hodu kladivem a třetí ve vrhu koulí.

„K celkovému součtu 177,5 bodu přispělo všech 24 závodnic z družstva,“ upozornil Černý.

Tereza Hrochová.Tereza Hrochová (vpravo). Zdroj: Jiří Březina

Mezi muži se o největší bodový příděl (11 b.) zasloužil účastník letošního mistrovství Evropy v Mnichově Josef Adámek. Ten vyhrál soutěž výškařů osobním rekordem 223 centimetrů. „Ale také překonal bronzového medailistu z mistrovství světa, Syřana Ghazala,“ dodal Černý.

O druhé a třetí místo se dělili Michal Forejt a Matouš Pospíšil, kteří nasbírali devět bodů. Forejt byl třetí v hodu diskem a šestý ve vrhu koulí. Pospíšil skončil čtvrtý v trojskoku a pátý v dálce.

„Jakub Forejt byl druhý v disku a Kuba Majerčák potvrdil neklesající formu v běhu na 400 metrů, když časem 46,77 vteřiny obsadil čtvrtou příčku za stálicemi české čtvrtky Patrikem Šormem a Pavlem Maslákem,“ vyzdvihl další výkony trenér atletické Škody Plzeň Michal Černý, podle kterého celkově je možné mistrovství ČR družstev hodnotit jako velmi úspěšné.