Pro Hettlerovou to navíc byla reprezentační premiéra. V netradiční mezistátní štafetě na 100-200-300-400 metrů běžela stovku. „Čtyřstovku s námi běžela loňská dorostenecká mistryně světa Barča Malíková, takže jsme počítaly s tím, že pokud bychom to my před ní nějak pokazily, tak Barča to dotáhne. Ale všechno se nám povedlo a Barča čtvrtku vybíhala z prvního místo. Takže super, že jsme vyhrály. Dá se říct, že jsme byly favoritkami, ale stát se mohlo cokoliv,“ říkala Linda Hettlerová.

Kromě Barbory Malíkové byly jejími štafetovými parťačkami Barbora Šplechtnová a Tereza Marková.

Běžkyně plzeňské Škody s napětím sledovala nominaci na mezistátní utkánív Ptuji. K účasti potřebovala udržet republikové druhé místo v tabulce v bězích na 100 metrů. „Vešla jsem se do nominačního kritéria, ale trenér brzdil moji radosts tím, že nic není jisté, dokud nepřijde nominační e-mail. Měla jsem obrovskou radost, když to bylo potvrzené. Dozvěděla jsem se to ve škole. Začala jsem radostí skákat po chodbě a všichni na mě koukali,“ směje se.

Denis Kindl.
Plzeň měla zájem a já také. Jsem rád, že to klaplo, hlásí Denis Kindl

Hettlerová soutěžila právě v běhu na trati 100 metrů. „Běžela jsem i dvoustovku, ale mimo bodování, protože v republikových tabulkách jsem třetí a z jedné země smí běžet jen první dvě. Na stovku jsem v tabulce druhá, takže jsem se do kritérií vešla a mohla jsem startovat o body,“ vysvětlila plzeňská atletka.

Na stovce se dorostenecká závodnice pokoušela o splnění limitu na červencové mistrovství Evropy do 17 let v maďarském Györu. Naděje Lindy Hettlerové však odvál silný protivítr. Výsledný čas 12,36 vteřin sice limit nepřinesl, ale stačil na velmi slušné čtvrté místo. „Všechny holky jsme běžely stovku o dvě tři desetiny hůř než máme osobní rekordy. Na mezistátním utkání mi limit utekl o 31 setin, ale z osobního rekordu mi chybí pět setin,“ přiblížila Hettlerová.

Účast na dorosteneckém evropském šampionátu by ji ale neměla minout, protože splnila limit v běhu na 200 metrů. „Nominace se uzavírá na konci června. Ještě ale není úplně jisté, jestli pojedu, protože mě může někdo předběhnout. Doufám ale, že se to nestane,“ přeje si talentovaná běžkyně.

„Mistrovství Evropy bude moje první velká akce. Pojedu tam předvést svoje maximum,“ slíbila Linda Hettlerová.

Roman Kreuziger.
Plzeň centrem cyklistiky. Boj o tituly se vmáčkne mezi dva díly Giant ligy