Minulý týden ji ale trumfla závodnice AK Škoda Plzeň Tereza Jonášová. Za zmínku stojí to, že Kasalová se vdala za olympijského vítěze desetibojaře Romana Šebrleho.

„Je to super. Pocit je to skvělý. Chtěla jsem to překonat už minulý rok, ale to mi nevyšlo. Jsem ráda, že se mi to letos povedlo," řekla Tereza Jonášová.

Osmnáctileté atletce se v pražské hale ve Stromovce na přeboru Prahy podařil husarský kousek. Během závodu přepsala dva rekordy! Cílem prolétla za 55,50 sekundy, což byl nový krajský rekord jak mezi juniorkami, tak i ženami. Kasalová držela 23 let rekord 55,78 vteřiny. Mimořádný výkon Jonášové podtrhuje fakt, že překonala rekordy staré téměř čtvrt století.

Jak vysoko řadí krajský halový rekord? „Určitě jsem za něj hrozně ráda, ale ráda bych ještě běžela v létě 400 metrů překážky k 58 vteřinám," přeje si Jonášová.

Plzeňská atletka už dříve překonala dorostenecký krajský rekord v hale. „Bylo to asi před dvěma roky a držela ho Jana Reissová," vybavuje si Tereza Jonášová.

Na závodech v Praze nezářila jen Jonášová, ale ve skvělé formě byli další plzeňští atleti a atletky.

V dálce žen se třetí Anna Švecová výkonem 610 cm zařadila na druhé místo celostátních halových tabulek. Mezi dorostenci vynikli v běhu na 400 metrů Filip Ličman časem 50,17 sekundy a Jan Procházka 51,62 vteřiny, čímž se zařadili na třetí resp. páté místo průběžných halových tabulek ČR. Dobře si vedla juniorka Sára Sumegová v běhu na 800 metrů, která se časem 2:17,60 minuty posunula na čtvrtou příčku celostátních tabulek. Dorostenka Aneta Baštářová v Praze vyhrála trojskok a Tereza Schejbalová tyčku.