„Je to tak…Ukončuji svou závodní kariéru. S běháním určitě nekončím, jen si budu běhat a sportovat pro radost, zdraví a více se věnovat studiu medicíny a životu. Na Škodovce mě uvidíte nadále, občas i na závodech, ale jen jako fanouška,“ napsala na facebooku Jana Reissová.

Atletka Škody Plzeň měla dobře našlápnuto stát se hvězdou tuzemské atletiky.V 18 letech získala bronz na republikovém šampionátu žen v běhu na 400 metrů překážek. Ve stejné disciplíně vyhrála v 17 letech mistrovství ČR do 22 let, což o rok později zopakovala.

Její kariéru ale zbrzdila dvě komplikovaná zranění.

V roce 2015 dostala sportovní stipendium v Americe, které získala díky umístění v top desítce na juniorském mistrovství světa. „Amerika mi dala větší rozhled do života, spoustu kontaktů a přátel a skvělou angličtinu. Vzala mi ale výkonnost, kterou jsem měla před rokem 2014. Přivodila jsem si tam únavovou zlomeninu nohy. Nutili mě trénovat se zraněním. Pak jsem dostala na tři měsíce dlahu a nemohla se hýbat.

Když jsem viděla, že jsou neústupní a donutili mě závodit a takhle se zmrzačit, řekla jsem si, že už v Americe trénovat nebudu, abych mohla v Čechách začít nanovo. Toto byla hodně špatná zkušenost,“ vzpomínala Reissová v osobním dokumentu.

Už v Americe přemýšlela, jestli má smysl dělat atletiku. „Přestala mi přinášet radost,“ vysvětlila.

První rok po návratu ze zámoří byl pro plzeňskou atletku hodně těžký. „Byla jsem zvyklá být nejlepší, ale najednou jsem skončila dvacet setin od limitu na mistrovství Evropy,“ řekla. A na úspěchy z mládežnických kategorií se jí úplně nepodařilo navázat.

„Jana Reissová se i ve třiadvaceti letech nesmazatelně zapsala do historie a fungování klubu. Nejen její výsledky na dráze, přístup, chování, ale i charakterové vlastnosti byly ukázkou toho, jak by se člověk ke sportu a životu měl stavět. Za svoji kariéru stihla bezpočet republikových titulů, umístit se dvakrát na světovém šampionátu v top desítce. Už na střední škole se jí dostalo ocenění od rektorky západočeské univerzity za studijní výsledky, byla sportovcem roku Plzně a do dneška ji zdobí platný český rekord,“ ocenil trenér atletů Škody Plzeň Michal Černý.