„Závod byl náročný. Trať je rovinatá, což není můj šálek kávy, protože raději mám kopcovitý, náročnější terén. Holky byly rychlé, takže jsem do toho musela hodně tlačit. Nemám moc ráda pozici favoritky, za kterou jsem pasována, je to svazující. Ze čtyř titulů v řadě mám velkou radost. Doufám, že se českým titulem nominuju na mistrovství Evropy v krosu,“ řekla po závodu ve videorozhovoru pro svazový web Tereza Hrochová.

V závodu mílařů vypsaném na čtyři kilometry vyhrál odchovanec Baníku Stříbro a v extralize atlet Škody Plzeň Jakub Davidík, který je kmenovým běžcem Dukly Praha. Davidík jako jediný doběhl pod dvanáct minut (11:57). Tomáš Jaša (AK Škoda Plzeň) z Kladrub získal už svůj třetí bronz z krosových šampionátů za 12:13 minut.

Tereza Hrochová (uprostřed).
FOTO: Hrochová slaví první titul. Marčík doběhl druhý

„Nebylo lehké zvítězit. Čekal jsem, že nás v přední skupince poběží víc. Nico Boketta nám utekl, snažil jsem se ho dotáhnout a pak jsem si hlídal náskok," uvedl ve videorozhovoru Jakub Davidík.

Jedenadvacetiletý běžec vyhrál svůj první mistrovský titul napříč atletickými disciplínami. „Je to pěkný pocit. Příprava na kros nebyla příliš velká, takže jsem spokojený," dodal Davidík.

Jan Štefela.
Štefela neobhájil titul mistra Evropy do 23 let, Davidík byl diskvalifikován